iOS 12 także będzie walczył z uzależnieniem od smartfonów #WWDC2018

iOS 12 także będzie walczył z uzależnieniem od smartfonów #WWDC2018

ekran „nie przeszkadzać” o poranku
ekran „nie przeszkadzać” o poranku
04.06.2018 19:57, aktualizacja: 04.06.2018 22:49

iOS 12 to nie tylko mnóstwo nowych aplikacji i funkcji. Apple także zamierza ułatwić nam walkę z uzależnieniem od smartfonów i natłokiem powiadomień, który wita nas każdego dnia. W systemie znajdzie się kilka ciekawych zmian, które pozwolą nam lepiej odnaleźć się w bieżącej chwili.

Przede wszystkim iOS 12 dostanie nowy tryb „nie przeszkadzać”, który będzie można włączyć na noc albo w określonych sytuacjach. Możliwe będzie wyciszenie smartfonu i ukrycie powiadomień w określonych godzinach albo do momentu, aż nie opuścimy danego miejsca – kawiarni, w której spędzamy czas ze znajomymi, siłowni, placu zabaw i tak dalej. Dzięki temu nie będzie nas korciło, by sprawdzać, co się dzieje. Oczywiście smartfon będzie w tym czasie działał normalnie i będzie można sprawdzić godzinę albo do kogoś zadzwonić, ale nie będzie nachalnie o sobie przypominał. Ponadto rano nie zobaczymy kolekcji powiadomień, ale przyjemny dla oka ekran z zegarkiem, powitaniem i prognozą pogody, widoczny poniżej. Zero stresu.

ekran „nie przeszkadzać” w nocy
ekran „nie przeszkadzać” w nocy
ustawienia automatycznego wyłączenia „nie przeszkadzać”
ustawienia automatycznego wyłączenia „nie przeszkadzać”

Kolejną zmianą jest możliwość grupowania powiadomień i lepszego zarządzania nimi. Powiadomienia zostaną pogrupowane nie tylko według aplikacji, ale też według tematu (na przykład e-maile i powiadomienia związane z tą samą podróżą). Przy konfiguracji będzie można wybrać, czy chcemy powiadomienia zablokować, czy może mają być dostarczane „po cichu” i te opcje będą dostępne także z ekranu logowania. Ponadto będzie można zablokować i usunąć całą grupę powiadomień jednym przesunięciem po ekranie. Siri także podpowie, co możemy zrobić z konkretnymi powiadomieniami, by żyło nam się lepiej.

#iOS12 will be huge for parents! New Screentime app will allow parents to monitor and limits kids activities on individual apps and overall. pic.twitter.com/wzQr40R75t

— All iPhone (@iPhoneTeam) June 4, 2018Trzecią nowością jest Screen Time – analiza czasu, który spędzamy ze smartfonem i możliwość ograniczania dostępu do niektórych aplikacji. Pod uwagę będzie brany także kontekst, a więc miejsce używania aplikacji i czas. Można ustalić sobie limity na konkretne aplikacje, po których smartfon poinformuje, że wypadałoby już skończyć. Można sobie ten czas przedłużyć, ale przypomnienie zostanie wyświetlone ponownie. Podobny system będzie działać w kontroli rodzicielskiej.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)