iPhone smartfonem dla fotografa? iOS 10 z obsługą formatu RAW #WWDC16

iPhone smartfonem dla fotografa? iOS 10 z obsługą formatu RAW #WWDC16

iPhone smartfonem dla fotografa? iOS 10 z obsługą formatu RAW #WWDC16
14.06.2016 15:57

W miarę jak zbliża się premiera kolejnej odsłony iPhone’a, o którym nadal brakuje potwierdzonych informacji, rodzą się kolejne domysły. Jedna z plotek mówi między innymi o dwóch kamerach. Nacisk Apple na smartfonową fotografię potwierdzają doniesienia z WWDC – nowy iOS będzie obsługiwał zdjęcia w formacie RAW.

O dziesięciu nowościach w iOS-ie 10 pisaliśmy już wczoraj. Wówczas jednak nietrudno było stwierdzić, że Apple ograniczyło liczbę zapowiedzi, by ta odpowiadała wersji systemu tworząc dobrą zagrywkę marketingową. W efekcie kilka nowości pominięto.

350178560239232961

Wśród nich należy wymienić możliwość usuwania domyślnych aplikacji czy właśnie obsługę RAW-ów. Brak stratnej kompresji i nagłówków to oczywiście duża zaleta przede wszystkim dla zaawansowanych użytkowników zainteresowanych fotografią. Czy zatem iPhone stanie się dla nich optymalnym wyborem?

Warto zaznaczyć, ża Apple jest z implementacją obsługi RAW-ów daleko za Androidem – tam surowe formaty pojawiły się już przed dwoma laty. Niemniej trudno stwierdzić, aby jej wprowadzenie spowodowało szczególny wybuch zainteresowania. Najpewniej w iOS-ie, podobnie, jak w systemie Google, wykorzystywany do obsługi RAW-ów będzie rozszerzenie Adobe, Digital Negative. Nowego iOS-a w finalnym wydaniu możemy spodziewać się jesienią.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)