Jaguar i Land Rover z nawigacją Google: Android Auto i Apple CarPlay w brytyjskich samochodach

Jaguar i Land Rover z nawigacją Google: Android Auto i Apple CarPlay w brytyjskich samochodach

źródło: Jaguar Land Rover
źródło: Jaguar Land Rover
27.09.2018 14:28

Oprogramowanie Google i Apple dla samochodów staje się standardem. To jak najbardziej dobra wiadomość, bowiem zarówno Android Auto, jak i CarPlay mogą zastąpić sporo funkcji systemów infotainment, wprowadzając wygodny dostęp do mobilnych aplikacji. Oba rozwiązania niebawem pojawią się w samochodach produkowanych przez firmę Jaguar Land Rover.

Toyota ma wprowadzić Androida Auto do swoich samochodów, mimo iż wcześniej firma miała obawy dotyczące prywatności. Google ma bowiem zbierać za dużo danych. Możliwe, że ważniejszym argumentem stała się duża popularność Androida, jak i zainteresowanie klientów możliwością korzystania z mobilnych aplikacji na ekranie samochodu.

Android Auto i Apple CarPlay pojawi się również w samochodach Jaguara i Land Rovera. Oprogramowanie będzie dostępne jako dodatkowo płatna opcja. Klienci, którzy będą chcieli korzystać z rozwiązania Google lub Apple będą musieli zapłacić 280 dolarów. Producent umożliwi również aktualizację już sprzedanych samochodów, aby mogły obsługiwać rozwiązanie Google i Apple.

Smartfon z Androidem lub iOS-em będzie można podłączyć do samochodów wyposażonych w system InControl Touch Pro lub Touch Pro Duo. Nie została podana dokładna data wprowadzania nowości.

Android Auto i Apple CarPlay znajdziemy już w większości samochodów. Oprogramowanie dostępne jest m.in. w Audi, BMW (tylko CarPlay), Mercedesie, Volkswagenie, Skodzie czy Mitsubishi. Co ciekawe, japoński producent w nowym modelu Eclipse Cross zrezygnował z autorskiej nawigacji, stawiając wyłącznie na możliwość korzystania z Map Google czy Apple po podłączeniu smartfonu. Warto dodać, że wraz z iOS-em 12 użytkownicy iPhone’ów otrzymali możliwość używania z nawigacji firm trzecich w CarPlay.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)