Jak zaktualizować AutoMapę?

Jak zaktualizować AutoMapę?
Jak zaktualizować AutoMapę?

28.01.2020 17:20, aktual.: 28.01.2020 18:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

AutoMapa to jedna z popularnych w Polsce aplikacja do nawigacji satelitarnej. Jego aktualizacja nie jest niczym trudnym, poniżej tłumaczymy, jak to zrobić.

AutoMapa – Windows

AutoMapa na Windows działa na urządzeniach z systemami Windows CE 5/6 i Windows Mobile 5/6.

AutoMapa najczęściej jest zainstalowana na karcie pamięci urządzenia. Trzeba więc wyjąć ją ze slotu, umieścić w czytniku karty SD wbudowanym w komputer lub w zewnętrznym czytniku kart podłączonym kablem do komputera.

Najnowszą wersję AutoMapy można ściągnąć z naszego katalogu oprogramowania. Żeby to zrobić, potrzebny jest numer licencji z ważnym prawem do aktualizacji.

Kiedy już ściągniemy plik z aktualizacją, trzeba go uruchomić – klikamy na plik dwukrotnie i rozpoczyna się proces aktualizacji. W przypadku urządzeń z Windows CE wybieramy instalację ekspresową. W przypadku urządzeń z Windows Mobile wybieramy instalację zaawansowaną i odpowiedni system operacyjny. Kiedy już instalacja dobiegnie do końca, wyjmujemy kartę z czytnika i ponownie umieszczamy ją w urządzeniu GPS.

AutoMapa ma również infolinię, można więc porozmawiać z konsultantem w przypadku wątpliwości.

AutoMapa – Android

W przypadku AutoMapy na urządzeniu z systemem Android sprawa jest znacznie prostsza. Aplikacja aktualizuje się automatycznie dzięki systemowej aplikacji Sklep Play, jeśli nasze urządzenie jest połączone z wi-fi. Z poziomu aplikacji pobiera się natomiast mapy – wystarczy uruchomić aplikację i z jej menu wybrać opcję "Kup / aktualizuj”. Pokazują nam się wtedy wszystkie dostępne aktualizacje, wybieramy te nas interesujące i proces aktualizacji się rozpoczyna. Warto pamiętać, żeby aktualizację AutoMapy wykonywać przy połączeniu z wi-fi, zamiast z wykorzystaniem transferu komórkowego, którego limit jest ograniczony.

Producent aplikacji przygotował także film instruktażowy, w którym krok po kroku tłumaczy jak wykonać taką aktualizację:

AutoMapa Android - aktualizacja programu oraz map

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)