Już za chwilę Google I/O 2016. Czego się spodziewamy po firmie z Mountain View? #io16

Już za chwilę Google I/O 2016. Czego się spodziewamy po firmie z Mountain View? #io16

18.05.2016 16:41, aktual.: 18.05.2016 19:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już za chwileczkę, już za momencik… rozpocznie się GoogleI/O 2016, najważniejsza konferencja firmy z Mountain View. Czegomożecie się spodziewać? Spekulacji krąży po Sieci sporo, alenaszym zdaniem są też mocne pewniki na te najbliższe trzy dni. Otonasze typy:

Androidowa wirtualna rzeczywistość

To już nie tylko plotki: Google pokaże własny zestaw gogli dowirtualnej rzeczywistości – lekkich i wygodnych, działającychpod kontrolą Androida. Wzmianki o istnieniu Androida VR pojawiłysię w informacjach o wydaniu najnowszej wersji Unreal Engine, jakrównież w konsoli deweloperskiej Google Play. Pewne ślady znaleźlitakże testerzy Androida N na smartfonach.

Niewykluczone, że przy okazji pojawi się także nowa odsłonaCardboardu, czyli tekturowych „gogli VR dla ubogich”.

Google Ucho, tzn. Echo, tzn. Home

Amazon Echo okazało się sukcesem rynkowym. Bystry głośnikbezprzewodowy z wbudowanym cyfrowym asystentem, potrafiącym z sensemodpowiedzieć na różne pytania użytkownika, ma dla wielu ludziwiększy sens, niż nieco kłopotliwe w przestrzeni publicznejmechanizmy rozpoznawania głosu w smartfonach.

Ciężko więc, żeby Google nie pokazało czegoś podobnego.Google Home miałoby by być sterowanym głosem głośnikiem, któryposłuży także jako hub kontrolny dla systemów inteligentnegodomu.

Project Tango, czyli reklamy w Metawersum

Nie tylko otwarta przestrzeń. Projekt Tango ma przynieść rozszerzenie Map Google we wnętrza budynków. Pomieszczenia skanowanetrójwymiarowymi kamerkami, przekształcą się w ich cyfrową reprezentację.

Oczywiście te wszystkie fragmentaryczne skany zostaną zlepione wcałość w chmurze Google'a, a następnie oklejone reklamamiwewnątrz wirtualnego świata.

Android N – tyle tego słodkiego

To miało być później, ale będzie wcześniej. Android N,kolejne wcielenie najpopularniejszego systemu operacyjnego naświecie, dostępne jest już w wersji testowej dla deweloperów. NaGoogle I/O powinniśmy poznać oficjalną nazwę kodową (zaczynającąsię od N) i oficjalny numerek (najpewniej 7.0).

Najważniejszą nowością ma być wsparcie dla multitaskingu winterfejsie, tj. możliwość jednoczesnego wyświetlenia na ekraniedwóch aplikacji, dodanie powiadomień, na które można bezpośrednioodpowiedzieć, nowe menu szybkich ustawień i zupełnie nowy trybintensywnego oszczędzania energii – Doze Mode 2.0.

Chrome OS będzie miał się czym bawić

Za mało aplikacji w Chrome Web Store? Jasne, że za mało, tymbardziej, że większość z nich to jedynie rozdęte stronyinternetowe. Wszystko wskazuje na to, że już niebawem doczekamy sięwięc oficjalnego wsparcia do uruchamiania androidowych aplikacji nachromebookach. Tyle po fantazji aplikacji webowych, które miaływystarczyć każdemu.

Inne ciekawostki

Dopiero co Google nawiązało współpracę z Fiatem Chryslerem –i na tym się raczej nie zakończy. Może wreszcie zobaczymy, jakstudyjny Google Car daje sobie radę w realnym, trudnym ruchuulicznym? Spodziewać się można też pokazania pierwszegomodularnego smartfonu, wyniku prac nad Projektem Ara. Niewykluczone,że wrócą gogle wspomaganej rzeczywistości Google Glass, tym razemjako jako zgrabniejszy Projekt Aura. Najwyższy czas dla Google'azrobić też coś z systemem Android Wear dla smartzegarków, dziśpozostającym w tyle za tym co pokazuje Apple ze swoim watchOS-em iSamsung z Tizenem.

Zapraszamy do śledzenia naszej relacji z Google I/O 2016!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)