Kamery w Tesli uwieczniły próbę kradzieży. Zadziałała funkcja, którą dodano w aktualizacji

Kamery w Tesli uwieczniły próbę kradzieży. Zadziałała funkcja, którą dodano w aktualizacji

Nowa funkcja w samochodach Tesla pomogła znaleźć niedoszłego złodzieja, fot. materiały prasowe
Nowa funkcja w samochodach Tesla pomogła znaleźć niedoszłego złodzieja, fot. materiały prasowe
Oskar Ziomek
11.04.2019 23:45

Kamery zamontowane w samochodzie Tesla Model 3 pomogły znaleźć i zatrzymać człowieka, który najprawdopodobniej chciał ją ukraść. Ten ciekawy przypadek z San Francisco opisuje serwis ABC7 NEWS i zwraca uwagę, że pomocna okazała się w tym przypadku funkcja, która w samochodzie pojawiła się dopiero niedawno – była nowością wprowadzoną w ramach jednej z ostatnich aktualizacji oprogramowania.

Chodzi o tryb Sentry Mode, który informuje użytkownika za pomocą aplikacji, gdy samochodowi coś zagraża. Kamery rozmieszczone wokół pojazdu monitorują jego okolicę i w przypadku wykrycia zagrożenia przekazują obraz do aplikacji, a materiał jest zapisywany. Jak się okazało, jeden z właścicieli Tesli znalazł się w sytuacji, w której mógł tę nowość docenić.

Tesla Model 3 Records Car Thief Mid Break-In

W jego samochodzie wybito szybę i ostatecznie nic nie skradziono, ale dzięki nagraniom udało się uwiecznić całe zdarzenie, w tym numery rejestracyjnej pojazdu, którym oddalił się sprawca. Jak potwierdziła policja, w ostateczności udało się go odszukać i zatrzymać. Gdyby nie nagranie, prawdopodobnie nie byłoby to możliwe.

Właściciel Tesli tłumaczy, że oglądając nagranie miał mieszane uczucia. Z jednej strony smutek z uwagi na zarejestrowane uszkodzenie jego pojazdu, ale z drugiej zdziwienie i zainteresowanie – oglądanie zapisu z próby kradzieży własnego samochodu nie jest przecież codziennością.

Nie należy zapominać, że rozbudowana elektronika w pojazdach to nierzadko także kłopot. Niedawno opisywaliśmy na przykład problem niedopracowanych autoalarmów, które w praktyce były wręcz ułatwieniem dla złodziei. Fabryczne oprogramowanie samochodów też miewa wady. Jak się okazało, stosunkowo niewielkim wysiłkiem komputer Tesli można oszukać na kilka sposobów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)