Kamery w Tesli uwieczniły próbę kradzieży. Zadziałała funkcja, którą dodano w aktualizacji

Kamery w Tesli uwieczniły próbę kradzieży. Zadziałała funkcja, którą dodano w aktualizacji
11.04.2019 23:45
Nowa funkcja w samochodach Tesla pomogła znaleźć niedoszłego złodzieja, fot. materiały prasowe
Nowa funkcja w samochodach Tesla pomogła znaleźć niedoszłego złodzieja, fot. materiały prasowe

Kamery zamontowane w samochodzie Tesla Model 3 pomogły znaleźć i zatrzymać człowieka, który najprawdopodobniej chciał ją ukraść. Ten ciekawy przypadek z San Francisco opisuje serwis ABC7 NEWS i zwraca uwagę, że pomocna okazała się w tym przypadku funkcja, która w samochodzie pojawiła się dopiero niedawno – była nowością wprowadzoną w ramach jednej z ostatnich aktualizacji oprogramowania.

Chodzi o tryb Sentry Mode, który informuje użytkownika za pomocą aplikacji, gdy samochodowi coś zagraża. Kamery rozmieszczone wokół pojazdu monitorują jego okolicę i w przypadku wykrycia zagrożenia przekazują obraz do aplikacji, a materiał jest zapisywany. Jak się okazało, jeden z właścicieli Tesli znalazł się w sytuacji, w której mógł tę nowość docenić.

Tesla Model 3 Records Car Thief Mid Break-In

W jego samochodzie wybito szybę i ostatecznie nic nie skradziono, ale dzięki nagraniom udało się uwiecznić całe zdarzenie, w tym numery rejestracyjnej pojazdu, którym oddalił się sprawca. Jak potwierdziła policja, w ostateczności udało się go odszukać i zatrzymać. Gdyby nie nagranie, prawdopodobnie nie byłoby to możliwe.

Właściciel Tesli tłumaczy, że oglądając nagranie miał mieszane uczucia. Z jednej strony smutek z uwagi na zarejestrowane uszkodzenie jego pojazdu, ale z drugiej zdziwienie i zainteresowanie – oglądanie zapisu z próby kradzieży własnego samochodu nie jest przecież codziennością.

Nie należy zapominać, że rozbudowana elektronika w pojazdach to nierzadko także kłopot. Niedawno opisywaliśmy na przykład problem niedopracowanych autoalarmów, które w praktyce były wręcz ułatwieniem dla złodziei. Fabryczne oprogramowanie samochodów też miewa wady. Jak się okazało, stosunkowo niewielkim wysiłkiem komputer Tesli można oszukać na kilka sposobów.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)