Klienci Play od czerwca zapłacą za rozmowy przychodzące w Unii Europejskiej

Klienci Play od czerwca zapłacą za rozmowy przychodzące w Unii Europejskiej12.05.2014 12:23
Klienci Play od czerwca zapłacą za rozmowy przychodzące w Unii Europejskiej
Tomek Kondrat

Polski operator telefonii komórkowej – Play – planuje zmianę regulaminu. Wprowadzona we wrześniu ubiegłego roku Formuła Europa Unlimited, która zakładała bezpłatne odbieranie połączeń w roamingu w państwach Unii Europejskiej, nie będzie już bez limitu. Operator zorientował się, że oferta przynosi spore straty i z dniem 19 grudnia 2013 r. zmienił warunki umowy dla nowych abonentów, o czym informuje blogplay.eu. Klienci, którzy podpisali umowę na abonament przed tym terminem, wciąż korzystali z rozmów bez limitu i cieszyli się nieograniczoną ich ilością w Unii Europejskiej.

Jednak nic, co dobre, nie trwa wiecznie. Użytkownicy wspomnianej taryfy otrzymają wkrótce nową kopię umowy, która zmieni nielimitowany dotychczas plan na 1000 bezpłatnych minut przychodzących. Będzie to spora niedogodność dla rzeszy Polaków mieszkających za granicą, którzy do tej pory mogli wykorzystywać telefon do kontaktu z najbliższymi. Po przekroczeniu limitu, naliczona zostanie opłata w wysokości 0,19 zł za minutę połączenia przychodzącego. Słów „no limit” nie należy zatem brać dosłownie.

Źródło: blogplay.eu
Źródło: blogplay.eu

Nowe zapisy mają wejść w życie już za kilka tygodni, bo 10 czerwca. Jedyną dobrą wiadomością jest to, że ponieważ jest to podwyższenie opłat za usługi telekomunikacyjne, klienci mogą wypowiedzieć umowę bez ponoszenia żadnych kosztów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)