Komputronik apeluje o ostrożność. Uważaj na Facebooku

Komputronik apeluje o ostrożność. Uważaj na Facebooku

Komputronik - uwaga na fałszywe strony.
Komputronik - uwaga na fałszywe strony.
Źródło zdjęć: © Facebook, Komputronik
Norbert Garbarek
28.07.2023 14:48

Komputronik apeluje o zachowanie czujności podczas korzystania z mediów społecznościowych. Popularny sklep elektroniczny zwraca uwagę, że na Facebooku pojawił się fałszywy profil, który podszywa się pod znaną markę.

"Wykorzystuje elementy wizerunku Komputronik, aby wyłudzić od Was dane osobowe i wprowadzić Was w błąd" – czytamy w komunikacie na oficjalnym profilu sieci sklepów, który odnosi się do fałszywego konta sieci sklepów na Facebooku. Komputronik zgłosił już sprawę i czeka na zablokowanie niebezpiecznego profilu. Oznacza to więc, że zagrożenie wciąż istnieje i należy zachować czujność podczas korzystania z social mediów.

Komputronik apeluje o ostrożność

W komunikacie na oficjalnym profilu popularnego sklepu znalazły się cztery adresy oficjalnych stron prowadzonych przez Komputronik. Są to profile prowadzone pod adresami:

  • facebook.com/komputronik;
  • facebook.com/komputronikgaming;
  • facebook.com/Komputronik.Kariera;
  • facebook.com/FundacjaKomputronik.

Profile, które znajdują się pod innymi adresami można uznać za niebezpieczne i dla własnego bezpieczeństwa – najlepiej nie klikać w linki publikowane za ich pośrednictwem. Wszelkie podejrzenia oszustw warto natychmiast zgłaszać Facebookowi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Oprócz tego pojawiła się informacja dotycząca jedynej oficjalnej domeny, do której prowadzą wszelkie konkursy i promocje organizowane przez sklep – komputronik.pl. Uwagę należy zachować szczególnie w kontekście angażowania się we wpisy fałszywych profili dotyczących promocji w "sklepie".

Facebookowe profile prowadzone przez oszustów próbują zachęcić do kliknięcia w link przede wszystkim atrakcyjnymi promocjami. Ten przekierowuje natomiast do domeny innej niż oficjalna, która nie należy do Komputronika. W takiej sytuacji należy natychmiast opuścić niebezpieczną stronę i pod żadnym pozorem nie wprowadzać na niej swoich danych osobowych. To właśnie na nich zależy przestępcom. Sklep ostrzega również, że fałszywe profile mogą prowadzić do stron, których zadaniem jest zainfekowanie komputera lub telefonu.

"Bądźcie czujni w internecie!" – apeluje Komputronik w komunikacie, do czego sami zachęcamy. Każdy profil na Facebooku (i na innych platformach społecznościowych), który wygląda na fałszywy i mający na celu m.in. kradzież danych osobowych lub zainfekowanie urządzenia, należy zgłosić Facebookowi, by utrudnić rozprzestrzenianie się zagrożenia w sieci. Przestrzegamy również, aby nie klikać w linki, które na pierwszy rzut oka wyglądają na podejrzane.

Norbert Garbarek, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)