Komunikat Anonymous. "Rzeszów, 5 listopada"

Komunikat Anonymous. "Rzeszów, 5 listopada"

Komunikat Anonymous
Komunikat Anonymous
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
01.11.2022 14:15

Kolektyw Anonymous przygotowuje ogólnoświatową akcję Marszu Miliona Masek. Na liście jest także lokalizacja w Polsce - zgodnie z komunikatem na ulice Rzeszowa zainteresowani wyjdą 5 listopada. To okazja, by poczuć się jak część grupy Anonymous na co dzień kojarzonej z atakami hakerskimi "w dobrej wierze".

Jak wynika z ogłoszenia na Twitterze, Anonymous chcą wyjść na ulice, między innymi w Polsce - w ramach Marszu Miliona Masek. Na liście lokalizacji udostępnionej przez serwis pastebin można znaleźć informacje o planowanym pochodzie. W Polsce będzie to Rynek w Rzeszowie o godzinie 17:00. O szczegółach akcji planowanej na 5 listopada można przeczytać na specjalnie przygotowanej stronie przez Anonymous.

"Zostały 4 dni. Dołącz do nas 5 listopada na całym świecie. Będziemy maszerować razem, w jedności. Nie dla jednego celu, ale dla wolności nas wszystkich. Przygotuj się na #MillionMaskMarch" - czytamy w krótkim wpisie zamieszczonym na Twitterze. Wszystkie komunikaty grupy Anonymous są tak lakoniczne - to jedna z cech rozpoznawczych.

Wykorzystana w krótkim spocie fraza "Remember, remember the 5th of November" (z ang. pamiętaj, pamiętaj o 5 listopada) to nawiązanie do obchodzonego w tym samym dniu angielskiego Dnia Guya Fawkesa.

Kolektyw Anonymous cieszy się sporym zainteresowaniem, zwłaszcza od początku konfliktu zbrojnego w Ukrainie. Członkowie grupy, nie ujawniając swojej tożsamości, działają na własną rękę w sferze IT, by dodatkowo uprzykrzyć życie stronie rosyjskiej, pomagając Ukrainie. Ataki na różnego rodzaju instytucje i infrastrukturę komputerową odnotowywaliśmy na bieżąco zwłaszcza w pierwszej połowie 2022 roku.

Wśród wielu wyczynów Anonymous warto odnotować między innymi zhakowanie jachtu Putina (któremu zmieniono komunikaty wysyłane przez system lokalizacji) czy przechwycenie komunikacji wojskowej strony rosyjskiej. Nagranie trafiło wówczas do internetu.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie