Konto lokalne w Windowsie? Microsoft chce przekonać użytkowników do konta online

Windows na laptopie
Windows na laptopie
Źródło zdjęć: © Unsplash | Windows
Paweł Maziarz

25.06.2024 13:00, aktual.: 25.06.2024 13:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft stara się odciągnąć użytkowników systemu Windows od korzystania z kont lokalnych i zachęcić ich do zakładania kont internetowych. Jednakże zmiany te idą zbyt daleko. Niedawno gigant usunął stronę, która wyjaśniała, jak można łatwo przejść na konto lokalne.

W systemach Windows 10 i 11 użytkownicy mają możliwość wyboru między kontem internetowym Microsoft a kontem lokalnym. Konto Microsoft to rekomendowana forma logowania, która pozwala na synchronizację ustawień, plików i aplikacji między różnymi urządzeniami oraz korzystanie z usług online, takich jak OneDrive czy Microsoft Store.

Wielu użytkowników decyduje się jednak na skorzystanie z konta lokalnego, które, choć nie oferuje funkcji synchronizacji ani dostępu do niektórych usług internetowych, zapewnia większą prywatność i kontrolę nad danymi. Ponadto, konto lokalne może być łatwiejsze do zarządzania dla tych, którzy preferują tradycyjne metody logowania i przechowywania danych wyłącznie na swoim urządzeniu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Microsoft odciąga użytkowników od konta lokalnego

Firma Microsoft zalecała używanie konta internetowego w celu bezproblemowej integracji usług Microsoft, zwiększenia możliwości bezpieczeństwa i synchronizacji urządzeń. Pomimo tego twórcy systemu przygotowali poradnik, który tłumaczył, jak można przekształcić konto internetowe w konto lokalne. Tak przynajmniej było do tej pory.

Wygląda na to, że Microsoft planuje odciągnąć użytkowników od takiej opcji. Redakcja TechSpot zauważyła, że niedawno zmodyfikowano poradnik dotyczący kont Microsoft i kont lokalnych - nowy przewodnik zawiera teraz jedynie instrukcje dotyczące przełączania z konta lokalnego na konto Microsoft, przy czym całkowicie usunięto z niego instrukcje dotyczące konwersji konta Microsoft na konto lokalne.

Nadal można zmienić konto Microsoft na konto lokalne

Zmiany Microsoftu mają odciągnąć użytkowników od konta lokalnego i przekonać ich do konta online, jednak opcja konwersji nadal jest dostępna. Jeśli chcecie przejść z konta Microsoft na konto lokalne, odsyłamy do naszego poradnika Windows 11: jak zmienić konto Microsoft na lokalne?

Paweł Maziarz, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (82)