Kupno Instagrama za miliard dolarów było świetną decyzją

Kupno Instagrama za miliard dolarów było świetną decyzją17.06.2015 19:52
Kupno Instagrama za miliard dolarów było świetną decyzją

Mogłoby się wydawać, że w czasach Facebooka i nadal popularnego Twittera, nie znajdzie się miejsce dla kolejnego portalu społecznościowego, który zainteresuje miliony użytkowników. Jednak w praktyce jest zupełnie inaczej, czego przykładem jest przynoszący ogromne zyski Instagram.

Instagram nie jest typową odpowiedzią na Facebooka i nigdy nie starał się nią być. Ten serwis jest znacznie prostszy, ogranicza się wyłącznie do wrzucenia zdjęć, które nasi znajomi mogą lajkować i komentować. Nie znajdziemy tutaj żadnego czatu i dedykowanego komunikatora. Natomiast dodawane zdjęcia mają narzucone proporcje 1:1. Dodatkowo z Instagrama wygodnie korzysta się tylko z poziomu mobilnej aplikacji. Istnieje wersja przeznaczona na przeglądarki, ale jej funkcjonalność jest mocno ograniczona, możemy tylko polubić i skomentować zdjęcie znajomego.

350137925301987265

Mimo tych ograniczeń Instagram zdobył miliony użytkowników, a jego popularność ciągle rośnie. Na założenie konta na tym serwisie decyduje się coraz więcej osób, a co bardzo ważne, te konta żyją. Ruch jest widoczny, wielu użytkowników znacznie częściej dodaje zdjęcia na Instagramie niż na Facebooku.

Jednak czy serwis przynosi zyski? Okazuje się, że tak i to naprawdę duże. Facebook w 2012 roku kupił Instagrama za kwotę 1 mld dolarów i z pewnością nie były to pieniądze wyrzucone w błoto. Według prognoz banku RBC w następnym roku przychody z reklam wyniosą 2 mld dolarów. Warto zauważyć, że będzie to aż 10% wszystkich przychodów Facebooka w 2016 roku.

Prosty, ograniczony Instagram okazał się wielkim sukcesem. Według analityków ten serwis jest idealnym przykładem pokazującym coraz większe znaczenie reklam dla urządzeń mobilnych. Jeszcze 3 lata temu przychody Facebooka z reklam mobilnych było niewielkie, obecnie stanowią prawie 75% sprzedaży reklam.

Jeśli nadal nie macie konta na Instagramie, a chcielibyście sprawdzić ten cieszący się ogromną popularnością serwis, to odpowiednią aplikację znajdziecie w naszej bazie. Dostępna jest wersja na Androida, iOS oraz Windows Phone.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)