Leo's Fortune ikona

Leo's Fortune

Strona głównaiOSGryPlatformoweLeo's Fortune
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Tytuły takie jak Leo's Fortune udowadniają, że przemyślana i spójna oprawa potrafią znacznie podnieść wartość danej gry. Pomimo iż mechanika to klasyczne połączenie gry zręcznościowej z zagadkami logicznymi, tytuł ten znacznie wykracza poza swoją konkurencję.

Leo's Fortune swoim wykonaniem i narracją przypomina baśń. W świat gry wprowadza nas intro, a kolejne wątki fabularne uzasadniają podróż naszego bohatera. Choć jest to tylko dodatek, bardzo dobrze spina pozostałe elementy tego tytułu. Mechanizm rozgrywki to połączenie platformówki z grą logiczną.

Zagadki w dużej mierze skupiają się na specjalnych zdolnościach naszego bohatera. Może on zmieniać swoją wielkość, kurcząc się, bądź też nadymając niczym balon. Misje podzielono na kilka aktów, wraz z nowymi wyzwaniami otrzymujemy graficzne podpowiedzi jak je rozwiązać.

Ważnym elementem platformówek jest sterowanie. Mamy tu dwa modele: klasyczny oparty o przyciski oraz domyślny i bardziej wygodny oparty o gesty. Z poziomu opcji możemy dowolnie je przełączać. Oba mechanizmy sprawdzają się dobrze, także na mniejszych ekranach starszych iPhone'ów. Najważniejszym elementem jest jednak oprawa. To ona wyróżnia ten tytuł na tle innych. Piękna baśniowa grafika, dopełniona klimatyczną muzyką i narracją bohatera. Choć gra nie posiada wersji próbnej, zdecydowanie warta jest swej ceny.

Udostępnij
Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
-.-
Liczba pobrań59
Data aktualizacji27 mar 2022
System operacyjnyiOS
LicencjaKomercyjna (brak wersji testowej)
Leo's Fortune ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)