LG Q60 dostępny w Polsce. W zestawie prezent – wodoodporny głośnik Bluetooth

Strona główna Aktualności
LG Q60 trafia do polskich sklepów, fot. materiały prasowe
LG Q60 trafia do polskich sklepów, fot. materiały prasowe

O autorze

Do polskich sklepów lada moment trafi LG Q60, czyli nowy smartfon kierowany do konkretnej grupy odbiorców. Producent chce nim zainteresować "Social Animalsów", czyli osoby często wykonujące zdjęcia, stale zaangażowane w media społecznościowe i zainteresowane częstym udostępnianiem fotografii oraz filmów. LG Q60 ma te zadania po prostu ułatwiać.

Smartfon wyposażono w moduł aparatu z trzema obiektywami. Główny ma 16 megapikseli, szerokokątny 5 megapikseli, a ostatni – wykorzystywany do pomiaru głębi między innymi na potrzeby sztucznej inteligencji – 2 megapiksele. Przednia kamera oferuje rozdzielczość 13 megapikseli. Wspomniana SI ma natomiast pomagać wykonywać artystycznie wyglądające zdjęcia, między innymi dzięki nakładaniu rozmycia, czyli efektu bokeh.

Ekran LG Q60 ma przekątną 6,26 cala i oferuje rozdzielczość określaną przez producenta jako HD+. Inne cechy szczególne to akumulator o pojemności 3500 mAh, wbudowany czytnik linii papilarnych, obsługa dwóch kart SIM, dodatkowy przycisk Asystenta Google oraz wytrzymałość zgodna z normą MIL-STD 810G.

Za wydajność odpowiada bliżej nieokreślony, 8-rdzeniowy procesor z zegarem do 2 GHz oraz 3 GB pamięci operacyjnej. Pamięć na dane to 64 GB, którą można rozszerzyć kartą microSD o pojemności do 2 TB. "Social Animalsom" ma się spodobać możliwość duplikowania aplikacji (co pozwoli korzystać z dwóch kont bez konieczności ciągłego logowania się) oraz skrót do YouTube Live, który pozwala szybko rozpocząć relację na żywo.

LG Q60 – cena i dostępność

LG Q60 pojawi się na polskim rynku na dniach. Od 10 czerwca urządzenie będzie sukcesywnie trafiać do sklepów z elektroniką, a także do operatorów Play, Plus, T-Mobile oraz Orange. Sugerowana cena detaliczna to 1099 złotych. Warto jednak dodać, że na początku LG Q60 będzie oferowany w promocji z wodoodpornym głośnikiem Bluetooth LG XBOOM Go PK3, który jest już jakiś czas dostępny na rynku i osobno kosztuje niecałe 300 złotych.

© dobreprogramy
s