Listopadowe aktualizacje Windowsa 10 już są. Rozwiązują kilka kluczowych błędów

Listopadowe aktualizacje Windowsa 10 już są. Rozwiązują kilka kluczowych błędów

Listopadowe aktualizacje Windowsa 10 już są. Rozwiązują kilka kluczowych błędów
Oskar Ziomek
14.11.2018 10:16

Za nami kolejny wtorek z aktualizacjami Windowsa 10, przyćmiony nieco przez przywrócenie dostępności październikowej aktualizacji systemu. Trudno się temu dziwić – użytkownicy czekali na nią ponad miesiąc, a Microsoft upewniał się w tym czasie, że poza rozwiązaną usterką znikających plików, w systemie nie ma już dodatkowych błędów. Aktualizacje zbiorcze dotyczą tymczasem nie tylko najnowszej wersji systemu i rozwiązują kilka kluczowych błędów bezpieczeństwa.

W przypadku Windowsa 10 w wersji 1809, listopadowe aktualizacje bezpieczeństwa to paczka KB4467708, która podbija numer kompilacji systemu do Builda 17763.134. Listę rozwiązanych błędów otwiera implementacja zabezpieczenia, dzięki któremu nie jest już możliwe wykorzystanie luki znanej jako Speculative Store Bypass w przypadku komputerów z procesorami AMD. Zabezpieczenie nie jest jednak domyślnie włączone i jego aktywacją muszą się zająć administratorzy.

Listopadowe aktualizacje bezpieczeństwa Windowsa 10 są już dostępne za pośrednictwem Windows Update.
Listopadowe aktualizacje bezpieczeństwa Windowsa 10 są już dostępne za pośrednictwem Windows Update.

Kolejne rozwiązane błędy to między innymi wyeliminowanie problemu logowania nowych użytkowników do konta Microsoftu, usunięcie kłopotu z dostępem do plików w przypadku urządzeń w ramach Internetu Rzeczy i aplikacji UWP. W systemie pojawiło się także rozwiązanie usterki powodującej wyświetlanie klawiatury ekranowej podczas przeprowadzania automatycznych testów lub po podłączeniu fizycznego urządzenia.

Jak często się zdarza, również po tych aktualizacjach bezpieczeństwa użytkownicy mogą jednak narazić się na kolejne błędy. Niestety dalej aktualny jest bowiem problem domyślnych programów. W niektórych przypadkach zmiana domyślnych aplikacji Win32 do obsługi konkretnych typów plików kończy się niepowodzeniem. Rozwiązanie tej usterki ma się pojawić dopiero pod koniec listopada, Microsoft deklaruje bowiem, że prace nad łatką już trwają.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (86)