Manta PowerTab MID07 — ciekawy tablet za rozsądną cenę

Manta PowerTab MID07 — ciekawy tablet za rozsądną cenę

Manta PowerTab MID07 — ciekawy tablet za rozsądną cenę
Wojciech Kowasz
10.05.2012 14:30

Nie ukrywam, że gdy ostatnio testowałem EasyTab MID04 spod znaku Manty, trochę się rozczarowałem. Z dużą ostrożnością więc podszedłem do kolejnego tabletu firmy, choć tym razem już z linii PowerTab — co powinno przełożyć się na lepsze parametry, ale też niestety wyższą cenę. Okazuje się jednak, że cena na poziomie poniżej 700 złotych nie jest wcale taka wysoka jak na tej klasy tablet. Sprawdźmy więc, czy PowerTab MID07 faktycznie może nas czymś zaskoczyć?

Obraz

PowerTab MID07 to niewielki tablet. Pojemnościowy ekran dotykowy TFT ma przekątną 7 cali, rozdzielczość 800x480 pikseli i aspekt 16:10. Pod maską znajdziemy procesor Samsung 210 (Cortex A8) z zegarem 1 GHz, 512 MB pamięci RAM i 4 GB pamięci wewnętrznej na dane. Z tyłu urządzenia zamontowano kamerę o rozdzielczości 2 Mpix, zaś z przodu — tylko 0,3 Mpix. Warto jednak zwrócić także uwagę na wykonanie samego urządzenia — tył obudowy pokryto miękkim plastikiem w dotyku przypominającym nieco gumę, co znacząco podnosi komfort użytkowania. Cała konstrukcja waży zaś 380 gramów, czyli raczej niewiele.

Naturalnie w tablecie Manty nie zabrakło interfejsów i możliwości komunikacji. Oprócz slotu microSD, dzięki któremu możemy rozszerzyć pamięć do 32 GB, mamy także wyjście miniHDMI, dwa porty miniUSB (w tym host i OTG) i wyjście słuchawkowe. Za komunikację ze światem odpowiada bezprzewodowa karta sieciowa w standarcie 802.11b/g oraz Bluetooth. Największą rewelacją jest jednak wbudowany modem 3G. W zestawie z tabletem otrzymujemy od razu kartę SIM, która zapewnia bezpłatny dostęp do Internetu za pośrednictwem sieci FreeM. Oznacza to, że nie musimy martwić się o koszty, poddani jesteśmy jednak limitowi pobieranych danych na poziomie 10 MB dziennie i musimy liczyć się z koniecznością oglądania od czasu do czasu reklam. Nie przeszkadza to jednak w sprawdzeniu poczty czy okazjonalnym przeglądaniu stron internetowych. Faktem jednak jest, że FreeM szczytem marzeń nie jest i jeśli planujemy intensywnie i na dłuższą metę korzystać z mobilnego internetu, to warto kupić stosowny pakiet oddzielnie. Można też zainteresować się kartą SIM z Aero2, która również powinna bez problemu działać w opisywanym tablecie.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Po uruchomieniu tabletu przywita nas Android, ale niestety w dość prehistorycznej już wersji 2.3... Szkoda, że nie zdecydowano się na aktualizację chociażby do wersji 3.0, nie wspominając już o wersji 4.0 i tak wydanej przecież już ponad pół roku temu. Jest to o tyle kłopotliwe, że Android z linii 2.x tworzony był wyłącznie z myślą o smartfonach i to mocno daje się odczuć podczas korzystania z tabletu. System ten jest po prostu mało ergonomiczny w przypadku większych ekranów. Być może pewną rekompensatą archaicznego Androida będzie dołączone oprogramowanie MapaMap do nawigacji z zainstalowaną mapą Polski, zwłaszcza, że producent wyposażył PowerTab MID07 w pełnoprawny odbiornik GPS. Ogólnie jednak dołączonego oprogramowania nie ma zbyt wiele, za to producent wyposażył swój tablet dość bogato w różnego rodzaju akcesoria. Mamy tu i ładowarkę sieciową i samochodową, w pudełku znalazły się także słuchawki oraz kabel USB z przejściówką miniUSB - USB.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Muszę przyznać, że praca z PowerTab MID07 jest wyjątkowo komfortowa — system działa w miarę płynnie, rzadko zdarzają się przycięcia czy rysowanie interfejsu. Naturalnie nieco gorzej sprzęt spisuje się podczas na przykład przeglądania stron internetowych bogatych w elementy flashowe, ale Flash jest po prostu bardzo zasobożernym komponentem. Szkoda tylko, że czas pracy na baterii (o pojemności 4000 mAh) podczas przeglądania Internetu z wykorzystaniem wbudowanego modemu 3G to około 4-5 godzin. Podsumowując jednak wszystkie zalety i wady, a także zestawiając je z ceną na poziomie poniżej 700 złotych, mogę śmiało powiedzieć, że Manta PowerTab MID07 jest bardzo ciekawym tabletem w rozsądnej cenie. Jeśli ktoś szuka małego, ale multimedialnego urządzenia i nie chce wydać na nie całego majątku, to nie powinien być zawiedziony.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)