Mapy Google i szybsze wyszukiwanie znanych obiektów. Trwają testy odświeżonego interfejsu

Mapy Google i szybsze wyszukiwanie znanych obiektów. Trwają testy odświeżonego interfejsu

Odświeżony interfejs Map ma przyspieszyć wyszukiwanie obiektów depositphotos)
Odświeżony interfejs Map ma przyspieszyć wyszukiwanie obiektów depositphotos)
Oskar Ziomek
12.04.2019 12:49, aktualizacja: 12.04.2019 17:20

Google nie zwalnia tempa i wprowadza kolejne nowości do aplikacji Mapy na Androidzie. Jak zwraca uwagę serwis Android Police, niektórzy użytkownicy programu mogą już korzystać z odświeżonego interfejsu, w którym nieznacznie przebudowano widok karty "Zobacz w pobliżu". Inaczej umiejscowione ikony powinny pomóc szybciej znaleźć interesujące miejsca w okolicy, takie jak hotele, parki, bądź restauracje.

W nowym widoku, zamiast trzech skrótów do kategorii, teraz dostępnych jest ich siedem. Ponadto zmieniono także nieco układ całego podglądu. Z dolnego paska zniknęły skróty, przez co na ekranie mieści się naraz więcej informacji. Przypomnijmy, że chęć uproszczenia interfejsu i zwiększenia liczby elementów, które widać w nim jednocześnie, były także powodami, dla których niedawno w Mapach zmieniono sposób prezentacji zdjęć.

Od lewej dotychczasowy i odświeżony interfejs jednego z widoków w Mapach Google, źródło: Android Police.
Od lewej dotychczasowy i odświeżony interfejs jednego z widoków w Mapach Google, źródło: Android Police.

W połączeniu, obydwie nowości – choć generalnie dotyczą odświeżenia interfejsu – mogą się przełożyć na wygodniejsze korzystanie z aplikacji. Nowe widoki powinny docenić w szczególności osoby często korzystające z funkcji Map, które nie są bezpośrednio związane z nawigowaniem. Wyszukiwanie obiektów w pobliżu, w tym sprawdzanie najnowszych zdjęć z danego miejsca to opcje, do których teraz można po prostu nieco szybciej dotrzeć.

Mapy Google jako konkurencja dla Facebooka

Pozostając w temacie aplikacji Mapy Google i jej funkcji, które nie są ściśle związane z nawigacją, warto przypomnieć o udostępnionej niedawno możliwości tworzenia wydarzeń, co w praktyce jest swego rodzaju odpowiedzią na podobną opcję dostępną w serwisie Facebook.

Użytkownicy Map Google mogą w ten sposób stworzyć publicznie dostępne wydarzenia, informując innych o przygotowanych atrakcjach czy też godzinach trwania. Dzięki temu osoby znajdujące się w pobliżu danego miejsca, będą mogły zorientować się, w jakich wydarzeniach mogą wziąć udział.

Mapy Google możecie pobrać za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania. Do wyboru wersja na Androida oraz iOS-a.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)