Mapy Google na Androida dostały cenną funkcję dla spóźnialskich – planowanie godziny wyjazdu

Mapy Google na Androida dostały cenną funkcję dla spóźnialskich – planowanie godziny wyjazdu

Mapy Google na Androidzie dostają kolejną przydatną funkcję (depositphotos)
Mapy Google na Androidzie dostają kolejną przydatną funkcję (depositphotos)
Oskar Ziomek
23.01.2019 11:04

Po rozpoczęciu testów ostrzeżeń o ograniczeniach prędkości i lokalizacjach fotoradarów, do Map Google na Androida trafia kolejna interesująca funkcja. Tym razem nowość powinna pojawić się u wszystkich użytkowników, a przyda się na etapie planowania trasy, pozwalając na wskazanie oczekiwanej godziny dotarcia do celu. Aplikacja sama podpowie, o której godzinie należy rozpocząć podróż, aby w wyznaczone miejsce przyjechać na czas, z uwzględnieniem typowego ruchu na drogach o danej porze.

Aby skorzystać z tej opcji, wystarczy najpierw w standardowy sposób zaplanować nową trasę, czyli wprowadzić miejsce docelowe i punkt startowy. Kiedy na mapie wyświetlą się propozycje tras, aby wskazać planową godzinę dojazdu, należy użyć menu w prawym górnym rogu ekranu. W najnowszej wersji Map Google można tu znaleźć nową opcję Ustaw godzinę wyjazdu i przyjazdu. Po jej wybraniu, na ekranie pojawi się możliwość wprowadzenia szczegółów związanych z czasem.

  • Ustawienia czasu znajdują się w menu.
  • Wskazać można czas odjazdu lub planowany moment przybycia na miejsce.
[1/2] Ustawienia czasu znajdują się w menu.

[join][img=Screenshot_20190123_004937_com.google.android.apps]Pierwsza możliwość to wskazanie godziny wyjazdu. Domyślnie Mapy Google prognozują bowiem czas jazdy na podstawie bieżącego ruchu na drogach. Jeśli użytkownik wyznacza trasę w aplikacji na przykład w południe, ale zamierza wybrać się w podróż w popołudniowych godzinach szczytu, czas jazdy lub nawet proponowana trasa mogą się zmienić. Wskazanie planowanej godziny wyruszenia w trasę pozwoli wziąć na to poprawkę podczas obliczeń i trafniej poinformować o prognozowanej godzinie dotarcia do celu.

W praktyce bardziej przydatna może być jednak druga opcja. Przechodząc w górnej części do zakładki Przyjazd o, użytkownik może bowiem wskazać dzień i godzinę, o której chciałby być w wyznaczonym miejscu. Podanie tych informacji pozwoli Mapom zaproponować trasę najkorzystniejszą o danej porze, i w efekcie poinformować, o której godzinie powinno się wyjechać, by zdążyć na czas. To drobna zmiana, jednak z pewnością docenią ją wszyscy, którzy miewają problemy z punktualnością.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)