Mapy Google – nowa funkcja dostępna w Polsce. W aplikacji pojawiła się karta Dla Ciebie

Mapy Google – nowa funkcja dostępna w Polsce. W aplikacji pojawiła się karta Dla Ciebie

Mapy Google – karta Dla Ciebie już w wersji na Androida i iOS-a. (depositphotos)
Mapy Google – karta Dla Ciebie już w wersji na Androida i iOS-a. (depositphotos)
10.12.2018 19:04, aktualizacja: 11.12.2018 08:57

Użytkownicy Map Google w Polsce otrzymują dostęp do nowej funkcji. W aplikacji dodawana jest karta Dla Ciebie, która powinna ułatwić znalezienie ciekawych miejsc w okolicy zamieszkania, jak i podczas wyjazdów.

Karta Dla Ciebie dostępna była już od dłuższego czasu w wybranych krajach. Jednakże teraz wdrażana jest na znacznie szerszą skalę. Google na oficjalnym blogu informuje, że funkcja staje się dostępna w 40 nowych krajach w przypadku aplikacji na iOS-a i w ponad 130 krajach w wydaniu na Androida.

Obraz

Najważniejszą informacją jest wprowadzenie opisywanej nowości w Polsce. Karta Dla Ciebie powinna trafić na wszystkie urządzenia z nową wersją aplikacji Map Google. Warto zaznaczyć, że włączenie opcji odbywa się po stronie serwera – nie trzeba pobierać żadnej aktualizacji. Jeśli wciąż nie widzicie nowej karty, to powinno pomóc ponowne uruchomienie Map Google. W najmniej ciekawym przypadku, trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość – Google aktywuje funkcję stopniowo i możliwe, że jeszcze nie wszyscy mogą z niej korzystać.

Dla Ciebie to zbiór rekomendowanych miejsc. Dobierane są one na podstawie miejsca zamieszkania, jak i preferencji użytkownika. Po wejściu do nowej karty, wyświetla się lista lokalizacji, które według Google powinny nam się spodobać. Lista skupia przede wszystkim restauracje – te, w których jeszcze nie byliśmy, a także nowe lokale. Działanie funkcji podlega w pewnym stopniu personalizacji. W ustawieniach można wybrać, jaki obszar ma być obserwowany – domyślnie wybierana jest okolica, w której mieszka użytkownik.

Najnowszą aplikację Mapy Google znajdziecie w naszym katalogu. Nowość dostępna jest w wersji na Androida i iOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)