W Mapach Google pojawiła się kolejna nowość. To opcja, która przyda się osobom zwiedzającym duże miasta – w wybranych lokalizacjach na mapie pojawiły się nowe, większe ikony zabytków, które ułatwiają ich znalezienie.

bESthMUR

Na zmianę zwrócił uwagę serwis Android Police. Mogę potwierdzić, że nowe ikony zabytków są już dostępne także w moich Mapach Google, ale rzeczywiście dotyczą tylko kilku "kluczowych" miast na świecie. Jak zauważono, ikony wyświetlane są na trzech kolorach tła, ale póki co zasada ich wyboru jest niejasna.

Nowe ikony zabytków na mapie Londynu, Rzymu i Paryża.
Nowe ikony zabytków na mapie Londynu, Rzymu i Paryża.

Nowe ikony można znaleźć między innymi oglądając mapę Londynu, Paryża czy Rzymu. Na liście obsługiwanych lokalizacji zabrakło jednak innych kluczowych miejsc, w tym Warszawy. Co interesujące, nowymi ikonami zaznaczane są tylko najbardziej znane i popularne zabytki, a nie wszystkie miejsca warte odwiedzenia.

bESthMUT

Chociaż póki co nowych ikon nie da się znaleźć na mapach polskich miast, można założyć, że z czasem Google będzie rozszerzać dostępność nowej opcji i czytelniejsze ikony ułatwią podróżnym odwiedzanie zabytków także w Polsce.

W kontekście Map Google warto także zwrócić uwagę na szereg innych zmian w ostatnim czasie. Wcześniej informowaliśmy między innymi o szerszym udostępnieniu trybu incognito, a w poprzednim miesiącu o nowych opcjach zgłaszania zagrożeń dla kierowców.

Mapy Google można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (6)
bESthMVP