Mapy Google: nowość już w Polsce. Rozszerzona rzeczywistość pomoże znaleźć drogę

Rozszerzona rzeczywistość wkracza na mapy
Rozszerzona rzeczywistość wkracza na mapy
Redakcja

08.08.2019 14:47, aktual.: 08.08.2019 17:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mapy Google znacząco ułatwiają poruszanie się po nieznanym nam miejscu. Czasami jednak niebieska kropka nie pomaga tak dokładnie, jakbyśmy tego chcieli. Google zdaje sobie z tego sprawę i udoskonala mapy. Wykorzystując przy tym rozszerzoną rzeczywistość. Opcja wreszcie działa w Polsce.

Nie wyobrażam sobie zwiedzania nowych miejsc bez Map Google. Są pomocne, ale zdarza się, że niebieska kropka nieprecyzyjnie wskazuje, w którym kierunku musimy się udać. Dzięki nowej funkcji o nazwie Live View przestanie być to problemem.

Na ekranie będą pojawiać się strzałki pokazują gdzie trzeba pójść. Zaznaczone są również kolejne etapy wędrówki. Nowość już działa w polskich miastach, w których dostępne są zdjęcia Street View, a także w wielu miastach w Europie i na świecie.

Wcześniej z bety Live View korzystali Lokalni przewodnicy i użytkownikcy Pixela. Teraz nowość wkroczyła na kolejne urządzenia i mogą poznać jej funkcje właściciele Androida i iOS, których sprzęty obsługują ARCore i ARKit.

Opcja jest świetna i aż szkoda, że Google Glass nie wypaliło. Taka funkcja jest wręcz stworzona do okularów AR. Nawet Google zdaje sobie z tego sprawę, skoro zaznacza, żeby nie korzystać z nowości podczas chodzenia. Gdyby strzałki i komunikaty wyświetlały nam się tuż przed oczami byłoby idealnie. Cóż - musimy poczekać na rozwój technologii. [youtube=https://www.youtube.com/watch?v=QW1QT7DOOdA]Kolejną ciekawą nowością w Mapach Google są restauracje dopasowane do upodobań użytkownika dzięki opcji "Dopasowane do Ciebie". Można także zobaczyć, jak długo w danym miejscu trzeba czekać na stolik, a nawet zrobić rezerwację w wybranym lokalu bez opuszczania aplikacji. Nowość może nie jest przełomowa, ale pewnie okaże się całkiem przydatna - wegetarianie nie będą musieli widzieć na mapie budki z kurczakami, za to szybciej znajdą miejsca bezmięsne.

Rezerwacje w jednym miejscu

Wszystkie rezerwacje, zarówno lotów, jak i hoteli, znajdą się w specjalnej zakładce "Rezerwacje w Mapach Google". Co ważne, dostęp do nich będzie można mieć także, gdy nie ma się połączenia z siecią.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)