Mapy Google pokażą dobrze oświetlone drogi – jazda nocą będzie bezpieczniejsza

Mapy Google pokażą dobrze oświetlone drogi – jazda nocą będzie bezpieczniejsza05.12.2019 09:30
Mapy Google dostaną "warstwę" z oświetleniem dróg, fot. Getty Images
Mapy Google dostaną "warstwę" z oświetleniem dróg, fot. Getty Images

Mapy Google ułatwią podróżowanie nocą. Najnowsza wersja aplikacji wskazuje bowiem, że na mapie pojawi się nowa opcja "Oświetlenie". To udogodnienie, dzięki któremu wybór bezpieczniejszej drogi po zmroku będzie prostszy – Mapy pokażą, na jakich ulicach nie można narzekać na brak latarni.

Funkcja nie jest jeszcze dostępna, ale na przygotowania do jej włączenia wskazują fragmenty kodu w Mapach Google 10.31 w wersji beta. Plik APK został przeanalizowany przez serwis XDA Developers i zauważono w nim szereg nowych ciągów znaków. Dotyczą one niedostępnej jeszcze warstwy, której włączenie poskutkuje zaznaczeniem na mapie na żółto ulic z dobrym oświetleniem.

Mapy Google to świetne rozwiązanie dla każdego kierowcy, pod warunkiem, że urządzenie użytkownika ma odpowiednie oprogramowanie antywirusowe do skanowania ogólnodostępnych sieci wi-fi.

Na razie nie wiadomo, czy dane o oświetleniu będzie można wziąć pod uwagę podczas automatycznego planowania trasy. Niezależnie od tego, informacje o dobrze oświetlonych drogach mogą się jednak przydać zarówno kierowcom, jak i pieszym, co może przełożyć się na zwiększone bezpieczeństwo.

Nowe ciągi znaków w Mapach Google w wersji beta, źródło: XDA Developers.
Nowe ciągi znaków w Mapach Google w wersji beta, źródło: XDA Developers.

Wśród ciągów znaków nie brakuje także komunikatów ostrzegających użytkownika, że "na danym obszarze nie ma jeszcze danych o oświetleniu". Można się zatem domyślać, że (przynajmniej na początku) informacje o oświetleniu dróg będą dotyczyć tylko głównych ulic w największych miastach.

Jak sugeruje XDA Developers, informacje o oświetleniu dróg mogą trafić w pierwszej kolejności do użytkowników Map Google w Indiach, gdzie odnotowuje się wiele wypadków między innymi z powodu braku oświetlenia ulic. Później jednak z pewnością dostępność nowej warstwy zostanie rozszerzona także na inne rynki.

Na razie nie są znane daty, jednak mając na uwadze dynamiczny rozwój Map Google w ostatnim czasie, można założyć, że na pojawienie się warstwy "Oświetlenie" w pierwszych regionach trzeba będzie poczekać co najwyżej kilka tygodni.

Mapy Google są dostępne do pobrania z naszego katalogu aplikacji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)