Mapy Google pokażą, gdzie znajdziesz elektryczną hulajnogę Lime. Teraz również w Polsce

Mapy Google pokażą, gdzie znajdziesz elektryczną hulajnogę Lime. Teraz również w Polsce

Mapy Google pokażą, gdzie znajdziesz elektryczną hulajnogę Lime. Teraz również w Polsce
Redakcja
05.03.2019 14:56

Rosnąca popularność małych pojazdów elektrycznych nie umknęła uwadze Google'a, który już jakiś czas temu zintegrował swoje Mapy z usługą Lime. Współpraca gigantów została rozszerzona, dzięki czemu popularne hulajnogi można odnaleźć w nowych miastach. Nie zabrakło miast polskich.

Google informuje, że Mapy pozwalają odnaleźć elektryczne hulajnogi Lime już w ponad 80 miastach na całym świecie. Lista ta obejmuje Warszawę, Poznań oraz Wrocław, czyli miejsca w których Lime zadebiutował pod koniec ubiegłego roku.

Z innych europejskich miast warto wymienić Londyn, Wiedeń, Sztokholm, Madryt czy Paryż.

Jak znaleźć hulajnogę Lime w Mapach Google?

Aby skorzystać z nowej funkcji, należy wyszukać trasę do konkretnego miejsca oraz przejść do zakładki transportu publicznego. Jeśli w najbliższej okolicy znajduje się jakaś hulajnoga, Mapy zaproponują ją oprócz autobusu, tramwaju, Ubera i innych środków transportu publicznego.

Obraz

Aplikacja wskaże nie tylko odległość od hulajnogi, ale i stan naładowania akumulatora oraz szacowany koszt dojazdu.

Zarezerwować hulajnogi z poziomu Map Google nie można, ale po kliknięciu na ikonę Lime'a użytkownik zostanie przeniesiony do stosownej aplikacji (lub sklepu, z którego będzie mógł ją pobrać).

Z nowej funkcji mogą już korzystać użytkownicy Androida oraz iOS-u na całym świecie. Google obiecuje, że do Map regularnie trafiać będzie wsparcie dla kolejnych miast, w których funkcjonuje Lime. Biorąc pod uwagę, że na razie mówimy o ok. 80 miastach z przeszło 130, gigant wciąż ma co uzupełniać.

[frame]Najnowszą wersję programu Mapy Google znajdziecie w naszej bazie dla Androida i iOS

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)