Mapy Google z najlepszą funkcją aplikacji Waze – nowość pozwoli zgłaszać kontrole prędkości

Mapy Google pozwolą raportować o sytuacjach na drodze. (depositphotos)
Mapy Google pozwolą raportować o sytuacjach na drodze. (depositphotos)

07.11.2018 08:42, aktual.: 07.11.2018 12:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aplikacja Mapy Google stała się dla wielu kierowców główną nawigacją. W związku z tym, jak najbardziej cieszą informacje o kolejnych nowościach. Google testuje właśnie funkcję, która została zaczerpnięta z Waze.

Waze to jedna z popularniejszych aplikacji wybieranych przez kierowców. Co ciekawe, została ona kupiona przez Google i firma rozwija dwie nawigacje – wspomniane wcześniej Mapy Google, jak i właśnie Waze. Aplikacja umożliwia zgłaszanie różnych zdarzeń na drodze, a także aktywnych patroli policji czy wypadków. Baza informacji budowana jest przez społeczność, która stara się na bieżąco informować pozostałych użytkowników o ewentualnych utrudnieniach.

Nowa funkcja raportowania w Mapach Google. Źródło: androidpolice.com
Nowa funkcja raportowania w Mapach Google. Źródło: androidpolice.com

Teraz część funkcji Waze zostanie przeniesionych do Map Google. Wybrani użytkownicy otrzymali właśnie możliwość raportowania o sytuacjach na drodze. Dostępne są dwie nowe opcje – pierwsza służy do oznaczenia miejsca wypadku, druga do zgłoszenia kontroli prędkości. Wystarczy wybrać jedną z nich, aby poinformować pozostałych kierowców o zdarzeniu. Dowiedzą się oni wówczas, że na danym odcinku drogi miał miejsce wypadek lub aktualnie prowadzona jest kontrola prędkości.

Nowości są obecnie testowane i dostępne u niewielkiej grupy osób. Jeśli jednak testy zakończą się sukcesem i po drodze nie pojawią się żadne problemy, to powinny one zostać udostępnione wszystkim użytkownikom Map Google.

Warto zaznaczyć, że Google nie zamierza kończyć rozwijania aplikacji Waze. Nie ma też planów scalania obu usług w jedną, przynajmniej obecnie. Mapy otrzymują tylko wybraną część opcji i w założeniach nie mają być konkurencją dla Waze.

Mapy Google znajdziecie w naszym katalogu. Aplikacja dostępna jest na Androida i iOS-a. Warto dodać, że otrzymała ona ostatnio kilka przydatnych nowości. Można bezpośrednio z nawigacji sterować Spotify, a także udostępnić postęp podróży.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (157)