Mapy Google: zgłaszanie korków, wypadków i kontroli prędkości w Polsce. Można testować

Mapy Google: zgłaszanie korków, wypadków i kontroli prędkości w Polsce. Można testować

Do Map Google trafiają nowe funkcje
Do Map Google trafiają nowe funkcje
Oskar Ziomek
13.06.2019 10:45, aktualizacja: 14.06.2019 11:21

Mapy Google na Androida otrzymują szereg wyczekiwanych nowości. W Polsce można już sprawdzać zgłaszanie wypadków, korków oraz kontroli prędkości na drodze. Całość działa analogicznie, jak na przykład w nawigacji Waze czy systemie Yanosik.

O uruchomieniu testów dowiedzieliśmy się od jednego z naszych Czytelników. Pan Krzysztof zwrócił uwagę, że będąc betatesterem Map Google, uzyskał dostęp do nowych opcji pozwalających zgłaszać niebezpieczne sytuacje na drodze z poziomu ekranu nawigacji.

  • Zrzut ekranu z Map Google od naszego Czytelnika, pana Krzysztofa.
  • Szczegóły Map Google w testowej wersji, gdzie dostępne są nowe opcje. Zrzut ekranu od Czytelnika Krzysztofa.
[1/2] Zrzut ekranu z Map Google od naszego Czytelnika, pana Krzysztofa.

Wszystko wskazuje na to, że nowości są dostępne na razie tylko dla wybranych osób. Jak jednak donoszą inni nasi Czytelnicy, niektórzy mogą już korzystać z opisywanych zmian także w stabilnej wersji Map Google. Możliwe więc, że – podobnie jak w wielu innych przypadkach – nowe opcje wdrażane są partiami i dla każdego (niezależnie od wersji aplikacji) będą dostępne dopiero na dniach.

Jak widać na załączonym zrzucie ekranu, podczas jazdy użytkownik może wysunąć nowe menu, a z jego poziomu wskazać wypadek, kontrolę prędkości lub rozpoczynający się korek. Należy założyć, że informacje spływające ze smartfonów co najmniej kilku kierowców są analizowane, zanim informacja na mapie zostanie zaktualizowana i będzie przekazywana pozostałym.

Prędkościomierz dostępny w Mapach Google

Jednocześnie zwracamy uwagę, że wbrew wcześniejszym zapewnieniom Google'a, na Mapach jest już także dostępny prędkościomierz (niektórzy muszą go dopiero aktywować w ustawieniach). Obecnie może posłużyć tylko do weryfikacji prędkości, jaką pokazuje fizyczny wskaźnik prędkości w pojeździe.

Warto jednak dodać, że (przynajmniej w moim przypadku) choć prędkość jest już widoczna na Mapach w smartfonie, niestety nie pojawia się na ekranie nawigacji w Androidzie Auto.

Prędkościomierz w Mapach Google.
Prędkościomierz w Mapach Google.

Choć oficjalnie tego nie potwierdzono, są nadzieje, że z czasem możliwości prędkościomierza w Mapach zostaną rozszerzone o informacje o obowiązujących ograniczeniach. W efekcie Mapy Google będą mogły ostrzegać na bieżąco o przekroczeniu dozwolonej prędkości.

Mapy Google są dostępne do pobrania za pośrednictwem naszego katalogu. Aby dołączyć do programu testów beta, konieczne jest zgłoszenie się z poziomu Sklepu Play. Rejestracja w praktyce trwa najwyżej kilka minut. Później trzeba jeszcze tylko zaktualizować aplikację.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (112)