Mark Zuckerberg wywiera presję na instytucjach. Szef Facebooka chce, aby bardziej lustrowały Apple

fot. Abdulhamid Hosbas/Anadolu Agency via Getty Images
fot. Abdulhamid Hosbas/Anadolu Agency via Getty Images

18.10.2020 14:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Prestiżowy magazyn Wall Street Journal ujawnił garść informacji na temat ostatnich działań Marka Zuckerberga. Informacje mówią jasno – szef Facebooka angażuje się w polityczny lobbing, a za cel obrał sobie firmę Apple.

Według raportu WSJ Zuckerberg spotyka się od jakiegoś czasu regularnie z doradcą Donalda Trumpa, Jaredem Kushnerem, jak również przeprowadził kilka rozmów z Donaldem Trumpem. Dyrektor generalny amerykańskiego giganta w rozmowach z nimi miał skupiać się na zabezpieczeniu interesów firmy, zarówno w kontekście postępowań antymonopolwych, jak i krytyki podejścia do prywatności oraz działań związanych z walką z dezinformacją.

Pojawił się tam również wątek Apple i TikToka, wobec których Zuckerberg pragnął większego poziomu lustracji. CEO Facebooka miał rzekomo powiedzieć w rozmowie z przedstawicielami Białego Domu, że jest zaniepokojony tym, że Apple nie jest prześwietlany w takim stopniu, co Facebook, chociaż duża część Amerykanów posiada iPhone'y. Według Wall Street Journal, Zuckerberg i Kushner są w stałym kontakcie i dyskutują kwestie związane z platformą na WhatsAppie.

Sprawa ma głębsze dno. Apple niedawno zapowiedziało, że w nowej wersji systemu operacyjnego na iPhone'y, czyli iOS 14, śledzenie aktywności użytkowników sieci, aby serwować im spersonalizowane reklamy na Facebooku - będzie niemożliwe. Każdy będzie musiał wyrazić na to świadomą zgodę. Wybitnie nie spodobało się to Facebookowi.

W ostatnim czasie Zuckerberg popierał także firmę Epic (twórców gry "Fortnite" i popularnego silnika do tworzenia gier i filmów, Unreal Engine), która także prowadzi batalię prawną z Apple.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)