Masowa produkcja elastycznych wyświetlaczy coraz bliżej

Masowa produkcja elastycznych wyświetlaczy coraz bliżej

Masowa produkcja elastycznych wyświetlaczy coraz bliżej
03.11.2014 13:31

Na sklepowych półkach możemy już spotkać telewizory, smartfony i smart-zegarki z zakrzywionymi ekranami. Jednak na urządzenia posiadające naprawdę elastyczne ekrany, musimy jeszcze trochę poczekać. W czerwcu pisaliśmy, że Nokia wraz z takimi firmami jak Semiconductor Energy Laboratory (SEL) Co Ltd oraz Advanced Film Device (AFD) Inc zaprezentowała dwa typy elastycznych wyświetlaczy. Pierwszy z nich składał się na pół, tak samo jak książka, natomiast drugi mogliśmy wygiąć w trzech miejscach. Zaprezentowane wyświetlacze OLED posiadały przekątną 5,9-cala i oferowały rozdzielczość 1280 x 720 pikseli.

Obraz

Tym razem firma Semiconductor Energy Laboratory zaprezentowała kolejny elastyczny ekran, który może znaleźć zastosowanie chociażby w przyszłych tabletach. Nowy wyświetlacz jest większy od poprzedniego, jego przekątna wynosi 8,7-cala. Zwiększona została również rozdzielczość, teraz wynosi ona 1920 x 1080 pikseli. Został on wykonany w technologii OLED oraz obsługuje dotyk. Dzięki temu, że pojawiło się wsparcie dla obsługi z wykorzystaniem palców, może być on stosowanych w tabletach. Podobnie jak w przypadku poprzednika, możemy go złożyć w trzech miejscach. Ten 8,7-calowy ekran może być wygięty ponad 100 tysięcy razy.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Niestety na pierwsze urządzenia wyposażone w elastyczne wyświetlacze musimy jeszcze trochę poczekać. Smartfony, tablety czy smartwatche dzięki ekranom, które możemy wygiąć w znacznie większym stopniu, staną się nie tylko atrakcyjniejsze pod względem wyglądu, ale również korzystanie z nich może być wygodniejsze. Na czym miałaby polegać ta bardziej komfortowa obsługa? Tutaj warto spojrzeć na Samsunga Galaxy Note Edge, producent zastosował w nim zakrzywiony ekran, który może zastąpić przyciski fizyczne, znacząco rozbudowując ich możliwości. Dodatkowo pozwala na wyświetlanie ważnych informacji na krawędzi smartfonu, która normalnie służy tylko do umieszczenia na niej przycisków. Elastyczne wyświetlacze powinny znaleźć zastosowanie także w przypadku ebooków, mogłyby pozwolić na stworzenie modeli zachowujących się podobnie do tradycyjnej książki.

Na zdjęciach możemy zobaczyć, że złożony w trzech miejscach ekran zajmuje mniejszą powierzchnię. W związku z tym, dzięki elastycznym wyświetlaczom, noszenie ze sobą danego urządzenia powinno być wygodniejsze. Z takiego rozwiązania z pewnością zadowoleni byliby zwłaszcza posiadacze tabletów z dużym ekranem.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)