Masz samsunga? Wygląda na to, że Zdjęcia Google zrobią kopię twoich animowanych fotek

Masz samsunga? Wygląda na to, że Zdjęcia Google zrobią kopię twoich animowanych fotek

Masz samsunga? Wygląda na to, że Zdjęcia Google zrobią kopię twoich animowanych fotek
Redakcja
26.04.2019 00:21

Dobra wiadomość dla użytkowników smartfonów Samsunga. Jest szansa, że wasze animowane fotki nie znikną po zmianie telefonu.

Wybrane modele z linii Galaxy, począwszy od S7, mają funkcję tworzenia ruchomych zdjęć. Oprócz statycznego obrazu zapisywane jest także 3-sekundowe wideo, które można odtworzyć z poziomu galerii.

Kilku użytkowników Galaxy S10 oraz S9 donosi na reddicie, że aplikacja Zdjęcia Google podczas tworzenia kopii zapasowej zaczęła wysyłać w chmurę także dograne animacje. W dodatku algorytmy Google'a dokładnie je stabilizują.

Nowa funkcja nie jest jeszcze oficjalnie komunikowana i na razie nie działa u wszystkich, ale to prawdopodobnie jedynie kwestia czasu.

Korzystanie z animowanych zdjęć nabierze sensu

Uwielbiałem funkcję Live Photos na iPhone'ach. Możliwość ożywienia fotek znacznie urozmaica ich przeglądanie, a Zdjęcia Google od dawna radzą sobie z ich zapisywaniem.

Na smartfonach z Androidem funkcję tę wyłączam. Kopię robionych zdjęć trzymam w chmurze Google'a, więc i tak straciłbym animacje po przesiadce na inny telefon. A przynajmniej tak to wyglądało do tej pory, bo najwidoczniej Google wziął się za współpracę z producentami sprzętu na tym polu. Trzymam kciuki za to, by na Samsungu się nie skończyło.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)