Natchnienia nadszedł czas...

Zainspirowany twórczością Docenta również postanowiłem napisać krótki wierszyk o wczorajszym zadaniu.

Gdy Docent rymuje,to dioda wariuje.Wszyscy szukają,serwer pytają,pingi sprawdzają,tracerta puszczają,o nslookup zapominają.

Diodowicze psa obłaskawiają,różne porty mu sprawdzają.Lecz on nie wpuszcza,bo to groźny pies - Cerber.Kto pytanie dostanie,ten szybko port zapodajei cenne punkty dostaje.

 

Inwigilację czas zacząć...

20 grudnia 2011 roku po przeczytaniu tekstu zostałem zachęcony przez TW Nicolassa do podpisania współpracy z SamKnows i tym samym dołączyłem do 6 tys. tajnych współpracowników w Polsce zasilając 100 tys. armię agentów w 30 krajach Unii Europejskiej. Weryfikacja mojej osoby i łącza internetowego trwała 26 dni i 15 stycznia 2012 roku otrzymałem potwierdzenie przyjęcia w szeregi SamKnows.

Za długie hasło..? Tylko na Allegro

Allegro to nie tylko największy polski sklep internetowy, ale wiele różnych spółek wchodzących w jego skład oferujący usługi, kupony czy wiele innych rzeczy. Jednym z udogodnień jest korzystanie z jednego konta na wszystkich portalach wchodzących w skład grupy Allegro. Jest to spore ułatwienie i nie ma potrzeby zakładania kolejnych kont.

Pierwszy problem napotkałem, gdy chciałem kupić kupon na stronie citeam.pl. Nie mogłem się zalogować za pomocą danych z konta allegro.

Przeżyjmy to jeszcze raz ...?

W ubiegłym roku to redakcja nas zaskoczyła szybką publikacją foto i wideo relacji z naszego spotkania na zlocie. Nie sądziłem, że w tym roku uda mi opublikować swoją relację przed oficjalnym podsumowaniem.

I tak powstał pomysł stworzenia krótkiego filmu z materiałów, które posiadałem. Przy realizacji było miło powspominać wspólne chwile spędzone na V HotZlocie. Przepraszam za brak zdjęcia grupowego, ale nie zostało ono udostępnione na serwerze.

NaviExpert zaprowadzi nas na nocne zwiedzanie muzeum

Jutro w całej Polsce odbędzie się Noc Muzeów, czyli darmowe noce zwiedzanie placówek kulturalnych. Z informacji podanej na blogu NaviExpert postanowiło wesprzeć akcję i na noc 14 maja 2011 roku udostępnić wszystkim darmowy dostęp do nawigacji (od soboty 14.05.2011 od godziny 12.00 do niedzieli 15.05.2011 do godziny 12.00 ).

Użytkownicy mobilnej nawigacji będą mogli skorzystać ze wszystkich opcji programu. Sami wybierzemy dogodny środek transportu a aplikacja wyznaczy nam marszrutę.

NaviExpert pod lupą – czyli nawigacja w telefonie

Nasze telefony już przestały nam służyć tylko do prowadzenia rozmów czy pisania SMS-ów. Z roku na rok mają coraz więcej gadżetów, z których korzystamy. Jedną z nowych funkcji jest wbudowany GPS. Właśnie na temat oprogramowania wykorzystującego tą funkcję poświęcę swój wpis. W telefonie, który otrzymałem przy przedłużeniu umowy (SE Hazel) zainstalowany był program NaviExpert. Jest to program, który spełnia rolę osobistego przewodnika.

Moje miejsce dowodzenia

Kwiecień miesiąc naszych "biurek" dobiega końca. Chociaż na sam koniec akcji chciałbym się załapać i przedstawić wam swoje miejsce pracy.

Cała elektronika ustawiona jest na biurku, które było robione na zamówienie. Moje poprzednie było tak niewygodne i niepraktyczne, że postanowiłem zamówić odpowiednie do moich wymagań i ograniczeń pokoju. Składa się z pięciu szuflad. Jednostka centralna stoi na podstawce na kółkach. Klawiatura znajduje się na wysuwanej półce.

GG za darmo w telefonie..?

Wykonywanie połączeń głosowych i pisanie SMS-ów już nie wystarcza użytkownikom telefonów mobilnych. Rozwój technologiczny, który w ostatnim czasie jest dość duży przyzwyczaił posiadaczy komórek do takich gadżetów jak aparat fotograficzny, radio, odtwarzacz muzyki czy swobodne korzystanie z internetu w telefonie.

Korespondencja seryjna cz. 2

Do napisania tego tekstu przyczynił się komentarz pod moim pierwszym artykułem na ten temat pt. "Przedświąteczny problem …? Korespondencja seryjna w OpenOffice.o...

@Bu: Witam, podrzucę mój problem: moje listy seryjne są małe i zajmują 1/4 kartki A4. Z oszczędności papieru chcę na jednej kartce wydrukować listy do czterech różnych osób (na dodatek z dupleksem). Mimo prób nie mogę znaleźć rozwiązania.

Rachmistrz XXI wieku

Zacznę od wyjaśnienia słowa rachmistrz.

Wg Wikipedii

Rachmistrz to osoba zawodowo zajmująca się liczeniem (głównie przeliczaniem ksiąg przychodów i rozchodów). Dawniej rachmistrz zatrudniony był w każdym większym przedsiębiorstwie. Obecnie podobną funkcję (z nieco szerszym zakresem obowiązków) pełni księgowy.

Ja w swoich rozważaniach mam na myśli rachmistrzów spisowych, którzy już za miesiąc zaczną w całym kraju pracę.