Messenger Lite pobrany 100 mln razy. Dlaczego warto go wybrać?

Messenger Lite pobrany 100 mln razy. Dlaczego warto go wybrać?

Messenger Lite pobrany 100 mln razy. Dlaczego warto go wybrać?
20.12.2017 13:07, aktualizacja: 21.12.2017 15:11

Facebook chcąc uszczęśliwić swoich użytkowników, postanowił zapewnić im rozbudowany komunikator, który wyeliminuje potrzebę posiadania konkurencyjnych programów. Efektem prac jest obecna wersja Messengera, pełna naklejek, „zabawnych” GIF-ów i funkcji ściągniętych ze Snapchata. Odczuwalnie obciąża ona smartfon, mając opinię przebudowanego kombajnu. Nic więc dziwnego, że odchudzony Messenger Lite zaliczył właśnie100 mln pobrań.

Facebook Messenger stał się dla wielu osób podstawowym i jednym komunikatorem, który zapewnia kontakt ze znajomymi. Choć dostępnych jest wiele świetnych alternatyw (np. Telegram), wolnych od wielu poważnych wad komunikatora Facebooka, to jego duża popularność i przyzwyczajenia użytkowników sprawiają, że aktualna pozycja jest niezagrożona.

Messenger na 6-calowym ekranie 18:9.
Messenger na 6-calowym ekranie 18:9.

Największy serwis społecznościowy może pozwolić sobie na wiele, nie tracąc użytkowników. Niedawno wprowadzone zostały jeszcze reklamy, często zasłaniające pół ekranu. Te zmiany nie przyczyniły się do zauważalnego wzrostu popularności innych komunikatorów – wciąż niektórzy pozostają przy Messengerze, starając się zaakceptować jego coraz większe niedociągnięcia. Inni wybierają jego odchudzoną wersję, Messenger Lite

Facebook tak mocno popsuł główną aplikację, która w początkowych założeniach miała służyć wyłącznie do prostej komunikacji, że Messenger Lite szybko stał się hitem. Najnowsze dane pochodzące ze Sklepu Play pokazują, że aplikacja przekroczyła próg 100 mln instalacji, a jeszcze w sierpniu wynik ten wynosił 50 mln.

Lekki, wolny od reklam Messenger Lite.
Lekki, wolny od reklam Messenger Lite.

Messenger Lite zapewnia najważniejsze funkcje komunikatora, pozostaje jednak lekki, wolny od reklam i oferuje wygodną komunikację ze znajomymi. Brakuje znanych z „pełnej” wersji dymków, ale nie wpływa to negatywnie na rosnące zainteresowanie Messengerem Lite – wręcz przeciwnie, przez wielu użytkowników prostota często wymieniana jest jako największa zaleta aplikacji.

Odchudzony Messenger nie wpływa odczuwalnie na działanie smartfonu, sprawnie pracuje nawet na tanich urządzeniach. Jeśli więc szukacie alternatywy dla Messengera, ale ze względu na znajomych przywiązanych do Facebooka nie możecie wybrać np. Telegrama, to warto sięgnąć po Messengera Lite. Komunikator w najnowszej wersji znajdziecie w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)