Messenger wreszcie pozwoli na wysyłanie zdjęć w 4K

Messenger wreszcie pozwoli na wysyłanie zdjęć w 4K

22.11.2017 11:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Messengera wykorzystujemy do komunikowania się ze znajomymi. Piszemy wiadomości tekstowe, coraz częściej korzystając również z emoji, naklejek i GIF-ów. Po komunikator Facebooka sięgamy również, gdy chcemy wysłać zdjęcia – statystki mówią o 17 mld przesłanych zdjęć miesięcznie. Teraz możliwe stało się wysłanie zdjęć w dwukrotnie wyższej rozdzielczości.

Do tej pory Messenger pozwalał wysłać i odbierać zdjęcia w maksymalnej rozdzielczości 2K, co widoczne było przede wszystkim po przybliżeniu zdjęcia, któremu często brakowało ostrości. Wprowadzone zmiany przyczyniły się do zwiększenia maksymalnej rozdzielczości zdjęcia, które może być przesłane za pośrednictwem Messengera. Obecnie maksymalną wartość ustalono na 4K.

Obraz

Facebook za pośrednictwem swojego oficjalnego bloga poinformował, że osoby korzystające z Messengera mogą teraz wysyłać i dobierać zdjęcia 4K lub w maksymalnej rozdzielczości 4096×4096 pikseli. Niebieski portal społecznościowy dodaje, że wprowadzone zmiany dadzą lepsze i ostrzejsze zdjęcia niż kiedykolwiek wcześniej.

Mimo wyższej rozdzielczości, zdjęcia mają być przesyłane równie sprawnie. Facebook przedstawił także przykładowo zdjęcia, które pokazują różnicę między rozdzielczością 2K, a nową maksymalną 4K. Zmiany mają być dostrzegalne przede wszystkim po powiększeniu danego fragmentu zdjęcia.

Obraz

Nowa funkcja dostępna jest wraz z aktualizacją aplikacji Messenger na iOS-a i Androida. Na początku aktualizację otrzymają mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, Kanady, Francji, Australii, Wielkiej Brytanii, Singapuru czy Japonii. Polski nie ma na liście, ale Facebook dodaje, że w nadchodzących tygodniach rozdzielczość 4K będzie stopniowo wprowadzana do kolejnych krajów.

Aplikację Messenger w aktualnie najnowszej odsłonie znajdziecie oczywiście w naszej bazie oprogramowania. Dostępna jest wersja na Androida oraz iOS-a.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)