Messenger zyskał swoją własną stronę. Na co komu pełny Facebook?

Messenger zyskał swoją własną stronę. Na co komu pełny Facebook?

Messenger zyskał swoją własną stronę. Na co komu pełny Facebook?
Redakcja
09.04.2015 11:14, aktualizacja: 09.04.2015 12:50

Facebook właśnie wprowadził specjalną stronę internetową dla komunikatora Messenger. Choć witryna nie zastąpi aplikacji, rozmowa ze znajomymi i tak staje się znacznie wygodniejsza i nic nie będzie nas już rozpraszać. To najprawdopodobniej dopiero początek znacznie poważniejszych zmian.

Nowa funkcja jest dostępna pod adresem messenger.com/new. Jak na razie nie wszyscy użytkownicy mogą z niej korzystać – jeżeli po odwiedzeniu witryny widzicie informacje zapraszające do korzystania z aplikacji mobilnych, musicie jeszcze poczekać. Możliwe jest również wykorzystanie proxy, choć nie gwarantuje to sukcesu. Gdy uzyskamy już dostęp do webowego komunikatora zobaczymy jego interfejs. Jest bardzo jasny, minimalistyczny i prosty. Skupia się na tym, co najważniejsze, czyli rozmowach. Podobnie do wersji ze strony głównej Facebooka, także i tutaj po lewej dostępna jest lista rozmów, w środku treść dyskusji.

Obraz

Komunikator zawiera własną wyszukiwarkę, obsługuje także wyświetlanie powiadomień na pulpicie (należy je włączyć w ustawieniach). Podobnie do wersji mobilnej możemy za jego pomocą dzwonić, wysyłać naklejki i obrazy, a także wykonywać połączenia wideo. Oprócz tego dochodzi możliwość wyciszenia powiadomień dla każdej z osób. Podsumowując, nareszcie możemy korzystać z Messengera bez konieczności używania całego Facebooka: bez tablicy pełnej filmów i najróżniejszych bzdur. To nadal nie komunikator w formie desktopowej aplikacji, który byłby zdecydowanie wygodniejszy, ale na szczęście możemy korzystać z efektów pracy zewnętrznych programistów – już niebawem w WTW pojawi się nowa wtyczka do Messengera. Nieoficjalny klient jest także dostępny dla OS X.

Wprowadzenie specjalnej strony dla komunikatora nie oznacza, że ten nagle zniknie z Facebooka. Czat będzie wciąż dostępny, użytkownicy nie muszą więc przesiadać się na nowe rozwiązanie i korzystać z dodatkowej strony: tablica nadal może stanowić główne źródło informacji i nowinek. Możemy się natomiast spodziewać rozwoju platformy. Messenger stał się dla Facebooka czymś bardzo ważnym, w ostatnim czasie zamieniono go na platformę dla zewnętrznych aplikacji. Możliwe, że i wersja webowa pozwoli na instalowania dodatków.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)