Microsoft Edge otrzymał nowe logo. Premiera wersji na Chromium już wkrótce?

Microsoft Edge otrzymał nowe logo. Premiera wersji na Chromium już wkrótce?

Źródło: Microsoft
Źródło: Microsoft
Arkadiusz Stando
03.11.2019 11:36, aktualizacja: 03.11.2019 14:53

Niby zmiana niewielka, ale kryje w sobie pewien podtekst. Edge nareszcie przestanie się kojarzyć z Internet Explorer. Nowe logo może potwierdzać także wcześniejsze spekulacje. Być może już jutro zobaczymy oficjalną premierę Edge'a na Chromium.

Microsoft przedstawił nam swoją nową przeglądarkę cztery lata temu, jednak wciąż nie dawał zapomnieć o ciemnej przeszłości - Internet Explorer. Teraz firma pokazuje nowe logo, które ma to zmienić. Chociaż wciąż będzie nawiązywać to litery E, to wygląda zupełnie inaczej.

Nowe logo może oznaczać też oficjalną prezentację Edge'a na Chromium

Aktualnie Microsoft pracuje nad wersją Edge'a opartą na Chromium. Chociaż nadal jest na etapie beta, to oczekuje się, że niedługo zobaczymy ją w pełnej, stabilnej wersji. Nadciąga konferencja Ignite w Orlando (4-8 listopada), a nadanie nowego logo przeglądarce może sugerować, że Microsoft oficjalnie uruchomi Edge na Chromium właśnie teraz.

Nowe logo Microsoft Edge to litera "E", przedstawiana jako morskie fale. Przy okazji promocji przeglądarki firma przedstawiła także edge://surf/, czyli mini-grę, w której zamieniamy się w surfera. Kilka dni temu pojawiła się także nowa aktualizacja wersji Dev Edge'a na Chromium (79.0.309.7), w której naprawiono sporo błędów.

Teraz logo Edge'a nawiązuje do Mozilli?

Ciężko oprzeć się wrażeniu, że nowe logo Edge'a jest wzorowane na ikonce Firefoxa. Kreski są bardzo podobne, jedynie obrócono je o 90 stopni. A gdyby cofnąć się o kilka miesięcy wstecz, kiedy Mozilla proponowała jeszcze różne warianty nowego logo... Niebieski lisek bardzo przypomina nowe logo Edge'a.

Obraz

Przeglądarkę Microsoft Edge można pobrać za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (144)