Microsoft. Krótki poradnik o tym, jak można wyrzucić ponad 100 mln dol.

Strona głównaMicrosoft. Krótki poradnik o tym, jak można wyrzucić ponad 100 mln dol.
08.09.2019 15:48
(fot. Shutterstock.com)
(fot. Shutterstock.com)
bDYjuyiK

Za aplikację Wunderlist, pozwalającą tworzyć listy zadań, Microsoft zapłacił w 2015 roku między 100 a 200 mln dol. (Dokładna kwota jest nieznana). Teraz zamierza ją zamknąć, bo skupia się na rozwijaniu własnej usługi o analogicznym zastosowaniu, nazwanej To-Do.

bDYjuyid

Jak sugeruje Christian Reber, założyciel Wunderlist, który po wykupieniu firmy dołączył do Microsoftu, w Redmond nieszczególnie przemyślano plan rozwoju. 13 mln aktywnych użytkowników wystarczyło, aby się Wunderlist zainteresować. Nikt jednak nie wziął pod uwagę następstw ani tego, czy apka jest zgodna z obowiązującymi w Microsofcie standardami.

Wunderlist działa w oparciu o Amazon Web Services, a Microsoft, jak wiadomo, ma własną platformę Azure. Przeniesienie w prosty sposób okazało się niemożliwe, więc podjęto decyzję o stworzeniu odpowiednika od zera i tak właśnie narodził się projekt To-Do.

Tylko, użytkownicy jakoś nieszczególnie chcą na autorskie rozwiązanie Microsoftu przechodzić. W samym Sklepie Play pod względem liczby pobrań Wunderlist przewyższa To-Do stosunkiem 10 do 1. Dyrektor generalny Satya Nadella wskazał zatem najprostsze z możliwych rozwiązań. Mianowicie postanowił Wunderlist kompletnie zamknąć.

bDYjuyif

Teraz Reber kładzie się Rejtanem, proponując odkupienie organizera. Trudno jednak oczekiwać, że Microsoft zgodzi się na odrodzenie konkurencji, nawet gdyby miał odzyskać pewną część wtopionych środków. Skończy się raczej na zaspamowaniu Wunderlist reklamami To-Do.

bDYjuyjb