Microsoft nagle wstrzymał prace nad smartfonem z Andromeda OS

Microsoft nagle wstrzymał prace nad smartfonem z Andromeda OS

02.07.2018 22:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zaledwie kilka dni temu pisaliśmy o kolejnym przecieku dotyczącym mitycznego urządzenia Microsoftu. Ponadto w weekend w Sieci pojawiły się wewnętrzne e-maile Microsoftu, które opisywały tytułowego Surface Phone, przy okazji potwierdzając wiele wcześniejszych przecieków. Niestety, nie mamy dobrych wiadomości dla wszystkich czekających na nowy smartfon Microsoftu.

Nowe informacje zawdzięczamy Mary Jo Foley, autorce książek o Microsofcie i blogerce piszącej o firmie z Redmond na ZDNet. Ambitny projekt, który miał stworzyć nową kategorię urządzeń i zapewnić Microsoftowi powrót na rynek mobilnego sprzętu, został niestety wstrzymany.

Jednym z powodów są kłopoty z systemem operacyjnym Andromeda OS, mocno bazującym na Windows 10. Microsoft ma mieć problemy z ukończeniem prac nad nowym oprogramowaniem, które wciąż sprawia poważne problemy związane z jakością. Warto tutaj przypomnieć sytuację mobilnego Windowsa 10, który na rynku pojawił się w mocno niedopracowanej wersji, zniechęcając do kupna nowych Lumii. Dopiero po wielu aktualizacjach, nowy mobilny Windows nadawał się do codziennego użytkowania. Było już jednak za późno, aby nawet wierni fani Microsoftu, ponownie dali szansę Windows 10 Mobile. Firma z Redmond nie chce teraz powtórzyć tego błędu.

Nowe urządzenie Microsoftu miało mieć dwa ekrany, źródło: arstechnica.com
Nowe urządzenie Microsoftu miało mieć dwa ekrany, źródło: arstechnica.com

Kolejny powód to brak zdecydowania w samym Microsofcie, zarówno dotyczący wyglądu urządzenia, jego funkcji, jak i zainstalowanego oprogramowania. Firma ma bowiem wątpliwości, czy rynek potrzebuje niewielkiego, składanego urządzenia, które pozwalałoby uruchamiać aplikacje wyłącznie z Microsoft Store. Dziś ten sklep pozostaje daleko w tyle za AppStore i Google Play. Możliwe, że Surface Phone powróci, ale znacząco zmieniony. Microsoft może postawić na wygląd zbliżony do Surface Pro i możliwość uruchamiania także klasycznych aplikacji Windowsa.

Czy powrót Microsoftu na rynek mobilny ma w ogóle sens? Ostatnie podejście zakończyło się klęską, a rynek został już podzielony na Androida i iOS-a. Użytkownicy, którzy przyzwyczaili się do usług Apple czy Google, raczej niezbyt chętnie sięgną po inny system operacyjny, który dodatkowo miałby spore braki w dostępnych aplikacjach. Owszem, Microsoft mógłby celować w małą grupę oddanych użytkowników. Jednak i tutaj mógłby być problem. Byli fani mobilnego Windowsa przesiedli się na Androida lub iOS-a, otrzymując na tych systemach zestaw dopracowanych aplikacji Microsoftu.

Wstrzymanie prac nad nowym urządzeniem nie oznacza definitywnego końca. Surface Phone lub inne urządzenie z zainstalowanym Andromeda OS może się pojawić w przyszłości. Chociaż niekoniecznie w formie, którą znamy z przecieków o Surface Phone.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)