Microsoft oficjalnie przechodzi na Chromium! Nowa przeglądarka Edge w Windows 10

Microsoft oficjalnie przechodzi na Chromium! Nowa przeglądarka Edge w Windows 10

Microsoft oficjalnie przechodzi na Chromium. (depositphotos)
Microsoft oficjalnie przechodzi na Chromium. (depositphotos)
06.12.2018 18:47, aktualizacja: 06.12.2018 19:58

Zaskoczeni? Microsoft oficjalnie potwierdził jedną z najbardziej gorących informacji ostatnich dni. Firma porzuca silnik przeglądarki EdgeHTML i przechodzi na otwarty projekt Chromium. No cóż, możemy tylko powiedzieć – witamy w dość dużej rodzinie przeglądarek nieznacznie różniących się od Google Chrome. Przeglądarka Edge oczywiście nie zniknie, większość zmian ma zajść pod maską.

Chromium to projekt open source, na którym bazuje Google Chrome, Opera, a także kilka innych przeglądarek. Można powiedzieć, że zdominował on rynek – według danych udostępnionych przez StatCounter, przeglądarka Google ma obecnie ponad 61 proc. (łącznie na komputerach i smartfonach).

Microsoft w przyszłym roku planuje przenieść autorską przeglądarkę Edge na Chromium. Co więcej, firma zamierza przeznaczyć własne siły na rozwój tego projektu, w tym m.in. chce wprowadzić usprawnienia w rozwoju wersji skierowanych na urządzenia z procesorami ARM. Kolejnym celem ma być ulepszenie Chromium, aby przeglądarki na nim bazujące, lepiej działały na Windows 10 – można oczekiwać usprawnień w Google Chrome, jak i oczywiście przyszłej wersji Edge’a.

Ponadto, Microsoft wspomina o lepszej kompatybilności, dłuższej pracy na akumulatorze i częstszych aktualizacjach Edge’a. Firma z Redmond oczekuje również, że zmiany pozwolą na wydanie przeglądarki na nowe platformy – Microsoft Edge ma zadebiutować na macOS.

Wczesna wersja testowa nowego Edge’a ma zadebiutować na początku 2019 roku. Będzie ona skierowana głównie dla deweloperów i wszystkich osób zajmujących się tworzeniem stron internetowych. Możliwe, że wówczas każdy zainteresowany będzie mógł pobrać i testować nową przeglądarkę internetową.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (190)