Notepad++ Notepad++ 7.9.5

Strona główna Windows Programowanie Edytory dla programistów
Pobierz p​rogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Notepad++ jest bardzo dobrym, darmowym edytorem kodów źródłowych. Projekt bazuje na potężnym komponencie edytora tekstu - Scintilla.

Aplikacja jest napisana w C++, czystym Win32 Api i STL dzięki czemu działa wydajniej, a wielkość pliku jest bardzo mała. Program obsługuje następujące języki: C, C++, Java, C#, XML, HTML, PHP, JavaScript, RC resource file, makefile, ASCII pliki art (rozszerzenia .nfo , screenshot1, screenshot2), doxygen, pliki INI, pliki BATCH, ASP, VB/VBS źródła plików, SQL, Objective-C, CSS, Pascal, Perl, Python, Lua, TCL, Assembler, Ruby, Lisp, Scheme, Properties, Diff, Smalltalk, Postscript i VHDL.

Uwaga!

  • Do pobrania dostępna jest również wersja portable, nie wymagająca instalacji w systemie i gotowa do użycia tuż po ściągnięciu.

Uwaga!

Od wersji 7.6.5 programo Notepad++ nie jest podpisywany certyfikatem. Zamiast tego jego autentyczność potwierdza sygnatura GPG. Sygnatury dla odpowiednich plików instalatora znajdują się na stronie programu. Od wersji 7.9.3 program nie działa z systemem Windows XP. Ostatnia wersja, która działa to 7.9.2 do poprania w zakładce "wszystkie wersje"

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Kompromis między ogólnoużytkowością a programowaniem
Brak rozbudowanych opcji współdzielenia danych
ocena użytkownika
15.05.2020 14:22 • Recenzja do wersji 7.8.6

Notepad ++ jest programem, który w zależności od potrzeb może być nieco bardziej zaawansowanym edytorem tekstu lub podręcznym narzędziem programisty. Ma numerowanie linijek, pracę w kartach, kolorowanie składni, zmianę UTF i kilka innych podstawowych narzędzi. Nie ma natomiast szczególnie rozbudowanych funkcji współdzielenia, czatów itp. Dla początkującego programisty będzie nieprzytłaczający, dla piszącego teksty - wystarczająco lekki, żeby nie kląć go przy każdym odpaleniu.

Niezbyt duży, szybki, kolorowanie składni, wiele więcej
Brak
ocena użytkownika
26.11.2016 14:04 • Recenzja do wersji 7.2.1

Program który jest wręcz dla mnie niezbędny. Jak jest problem z IDE lub chce się szybko podać komuś kod - warto po niego sięgnąć. Koloruje składnie więc pisanie w HTML czy CSS jest łatwiejsze niż w notatniku ;)
Polecam.