Notepad++ Notepad++ 7.6.2

Strona główna Windows Programowanie Edytory dla programistów
Pobierz progra​m
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Notepad++ jest bardzo dobrym, darmowym edytorem kodów źródłowych. Projekt bazuje na potężnym komponencie edytora tekstu - Scintilla.

Aplikacja jest napisana w C++, czystym Win32 Api i STL dzięki czemu działa wydajniej, a wielkość pliku jest bardzo mała. Program obsługuje następujące języki: C, C++, Java, C#, XML, HTML, PHP, JavaScript, RC resource file, makefile, ASCII pliki art (rozszerzenia .nfo , screenshot1, screenshot2), doxygen, pliki INI, pliki BATCH, ASP, VB/VBS źródła plików, SQL, Objective-C, CSS, Pascal, Perl, Python, Lua, TCL, Assembler, Ruby, Lisp, Scheme, Properties, Diff, Smalltalk, Postscript i VHDL.

Uwaga!

  • Do pobrania dostępna jest również wersja portable, nie wymagająca instalacji w systemie i gotowa do użycia tuż po ściągnięciu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Przejrzysty, lekki
Nie zauważyłem.
ocena użytkownika

Bardzo dobry program, używam go od dawna do edycji i pisanie kodu PHP

14.02.2017 17:38 | Recenzja do wersji 7.3.2
Niezbyt duży, szybki, kolorowanie składni, wiele więcej
Brak
ocena użytkownika

Program który jest wręcz dla mnie niezbędny. Jak jest problem z IDE lub chce się szybko podać komuś kod - warto po niego sięgnąć. Koloruje składnie więc pisanie w HTML czy CSS jest łatwiejsze niż w notatniku ;)
Polecam.

26.11.2016 14:04 | Recenzja do wersji 7.2.1