Microsoft stworzył świetną stację dokującą, której nie kupimy

Microsoft stworzył świetną stację dokującą, której nie kupimy

04.05.2015 13:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Stworzony przez Microsoft tablet Surface Pro 3 dzięki dołączanej klawiaturze z touchpadem jest w stanie zastąpić laptopa. Można stwierdzić, że kupując ten tablet, dostajemy 2 w 1. Natomiast teraz dzięki specjalnej stacji dokującej, będziemy mogli (o ile trafi do sprzedaży) powiedzieć, że wybierając Surface Pro 3 otrzymujemy aż trzy urządzenia.

Na blogu MSDN pojawił się opis stacji dokującej VESA, która rozszerza możliwości wykorzystania Surface Pro 3. Po wsunięciu do niej tablet Microsoftu wyglądem przypomina monitor. W stabilnej pozycji znajduje się na poziomie oczu, co może między innymi zwiększyć komfort korzystania.

Obraz

Dodatkowo dostajemy funkcję rozszerzenia Pulpitu, wystarczy skorzystać z dodatkowych monitorów, aby dostać większą powierzchnię. Znajdzie to zastosowanie przede wszystkim w bardziej zaawansowanych zadaniach, w których 12-calowy ekran Surface Pro 3 jest nie wystarczający.

Samo zamontowanie tabletu w tej nietypowej stacji dokującej jest banalnie proste. Wykorzystywane jest to samo 40-pionowe magnetyczne złącze, za pomocą którego podłączana jest klawiatura z touchpadem. Nie musimy męczyć się z kablami, mechanicznymi częściami, które mogłyby się szybko zużyć. Dodatkowo na dole zastosowano port USB. Znajduje się on na froncie, co pozwala szybko i wygodnie podłączyć chociażby pendrive’a lub zewnętrzny dysk.

Obraz

Stacja dokująca została stworzona przez pracowników Microsoftu. Jednak obecnie nie wiemy nic o jej masowej produkcji. Mamy nadzieję, że firma z Redmond zdecyduje się na jej wprowadzenie do sprzedaży. Dla sporego grona osób ta stacja będzie znacznie lepszym wyborem od stacji z klawiaturą i touchpadem. Co ciekawe, mogliśmy ją już zobaczyć, została wykorzystana na tegorocznej konferencji Build. Niestety nie wskazuje to, że Microsoft ma związane z nią większe plany.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)