Microsoft stworzył świetną stację dokującą, której nie kupimy

Stworzony przez Microsoft tablet Surface Pro 3 dzięki dołączanej klawiaturze z touchpadem jest w stanie zastąpić laptopa. Można stwierdzić, że kupując ten tablet, dostajemy 2 w 1. Natomiast teraz dzięki specjalnej stacji dokującej, będziemy mogli (o ile trafi do sprzedaży) powiedzieć, że wybierając Surface Pro 3 otrzymujemy aż trzy urządzenia.

Microsoft stworzył świetną stację dokującą, której nie kupimy

Na blogu MSDN pojawił się opis stacji dokującej VESA, która rozszerza możliwości wykorzystania Surface Pro 3. Po wsunięciu do niej tablet Microsoftu wyglądem przypomina monitor. W stabilnej pozycji znajduje się na poziomie oczu, co może między innymi zwiększyć komfort korzystania.

Obraz

Dodatkowo dostajemy funkcję rozszerzenia Pulpitu, wystarczy skorzystać z dodatkowych monitorów, aby dostać większą powierzchnię. Znajdzie to zastosowanie przede wszystkim w bardziej zaawansowanych zadaniach, w których 12-calowy ekran Surface Pro 3 jest nie wystarczający.

Samo zamontowanie tabletu w tej nietypowej stacji dokującej jest banalnie proste. Wykorzystywane jest to samo 40-pionowe magnetyczne złącze, za pomocą którego podłączana jest klawiatura z touchpadem. Nie musimy męczyć się z kablami, mechanicznymi częściami, które mogłyby się szybko zużyć. Dodatkowo na dole zastosowano port USB. Znajduje się on na froncie, co pozwala szybko i wygodnie podłączyć chociażby pendrive’a lub zewnętrzny dysk.

Obraz

Stacja dokująca została stworzona przez pracowników Microsoftu. Jednak obecnie nie wiemy nic o jej masowej produkcji. Mamy nadzieję, że firma z Redmond zdecyduje się na jej wprowadzenie do sprzedaży. Dla sporego grona osób ta stacja będzie znacznie lepszym wyborem od stacji z klawiaturą i touchpadem. Co ciekawe, mogliśmy ją już zobaczyć, została wykorzystana na tegorocznej konferencji Build. Niestety nie wskazuje to, że Microsoft ma związane z nią większe plany.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (32)