Min 1.6.0: nietypowa przeglądarka po pierwszej w tym roku aktualizacji

Min 1.6.0: nietypowa przeglądarka po pierwszej w tym roku aktualizacji
Oskar Ziomek

04.07.2017 20:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przeglądarki internetowe w wielu kwestiach są dziś do siebie podobne, jednak nie wszyscy producenci starają się iść tym samym tropem, oferując także programy mocno odstające od pozostałych aplikacji. Jedną z właśnie takich, nietypowych propozycji jest z pewnością Min – minimalistyczna przeglądarka z otwartym kodem, która otrzymała niedawno aktualizację do wersji 1.6.0.

Już na wstępie należy natomiast wspomnieć, iż przy okazji tej aktualizacji skupiono się tylko na dopracowaniu aktualnych funkcji przeglądarki, dodając przede wszystkim nowe skróty, które prowadzą do części opcji. I tak na przykład, wpisując w pasek adresu komendę !bookmarks otrzymamy listę zakładek, którą można przeszukiwać, zaś korzystając z kombinacji klawisza Ctrl i nawiasów kwadratowych przełączymy się pomiędzy kolejnymi widokami zadań.

Obraz

Zadania to natomiast nic innego jak zestawy kart, które można pogrupować ze względu na zastosowanie. Idealnym scenariuszem wykorzystania będzie sytuacja, w której jednocześnie korzystamy z Internetu w celach prywatnych i zawodowych, na potrzeby jednego i drugiego włączając każdorazowo wiele kart. Zamiast przeszukiwać ich długą listę na pasku, wybrane karty można przyporządkować do danego zadania, a później przełączać cały kontekst. Jest to rozwiązanie działające na swój sposób analogicznie do wirtualnych pulpitów w komputerze, którymi segregujemy okna uruchomionych aplikacji.

Minimalizm ma się również przejawiać podczas typowego przeglądania Internetu. W ustawieniach znajdziemy więc blokadę reklam, możliwość wyłączenia ładowania obrazków, by skupić się wyłącznie na tekście, zaś w samej przeglądarce dodatkowy tryb „skupienia” ukrywający podgląd pozostałych kart i możliwość tworzenia nowych, który blokuje przy okazji dostęp do ustawień.

Obraz

Skorzystać można również z ciemnego motywu kolorystycznego, jednak jego zastosowanie zauważymy głównie w preferencjach i podczas tworzenia nowych zadań. Interesujący wydaje się być także tryb listy, do którego dodane strony są automatycznie zapisywane na komputerze, co gwarantuje dostęp offline przez 30 dni.

Min w edycji 1.6.0 bazuje na Chromium w wersji 58 oraz Electronie 1.7.4. Przeglądarka dostępna jest dla trzech platform – w naszej bazie znajdziecie wersję dla Windowsa i macOS-a, zaś paczki DEB dla użytkowników Linuksa dostępne są na GitHubie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)