mObywatel - eRecepta i Polak za granicą to nowe możliwości aplikacji

mObywatel - eRecepta i Polak za granicą to nowe możliwości aplikacji

mObywatel z nowymi funkcjami
mObywatel z nowymi funkcjami
01.08.2019 11:37, aktualizacja: 01.08.2019 16:15

Ministerstwo Cyfryzacji rozwija projekt mObywatel i swoją aplikację mobilną. Właśnie udostępniono nowe możliwości. Pomogą nam w kwestii recept na leki i podczas wycieczek zagranicznych. Usprawnienia są dostępne w wersji na Androida.

Polak za granicą, czyli informacje przydatne poza krajem

Zaczniemy od nowości turystycznej. Chociaż nie tylko czysto turystycznej, przyda się każdemu, kto niezależnie od celu podróży wyjeżdża spoza kraju. Sekcja Polak za granicą zbiera wiele informacji o innych państwach. W awaryjnych sytuacjach docenimy opisanie możliwości kontaktu do polskiego konsula i ambasady w danym kraju. Ale też jest małe kompendium, w którym można znaleźć informacje na temat podróży po danym kraju i dogodnych opcji transportu, wycinek danych na temat kultury czy obyczajów.

Obraz

eRecepta - kompleksowy system do recept

Opcja korzysta z dobrodziejstw Internetowego Konta Pacjenta. Mamy w niej dostęp do wszystkich naszych recept, więc w razie czego wystarczy nam w aptece tylko telefon. W systemie nie tylko wyświetlimy nasze recepty ze wszystkimi ich szczegółami, ale i pokażemy farmaceucie specjalny kod QR upoważniający do wykupienia leków, więc druczki mogą powoli odchodzić do lamusa.

Aby korzystać z tej usługi niezbędna jest inna funkcja mTożsamość dostępna również z poziomu aplikacji. Wystarczy postępować zgodnie z komunikatami na ekranie, aby aktywować profil, więc nawet jeśli nie mamy aktywnej mTożsamości, nie jest to duży problem.

Obraz

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest obsługa nie tylko naszych osobistych recept, ale też najbliższej rodziny. Wystarczy pełnomocnictwo udzielone z poziomu Internetowego Konta Pacjenta, to tylko kilka ruchów myszką po zalogowaniu się na stronie www.pacjent.gov.pl.

iPhone poszkodowany

Niestety nowe funkcje programu mObywatel są wprowadzone na razie tylko dla użytkowników wersji na Androida. Ministerstwo Cyfryzacji dłużej pracuje nad kolejnymi usprawnieniami dla iOS. Co nie znaczy, że ich nie będzie, wystarczy cierpliwie poczekać. Z innych możliwości, które znamy od dawna, apka pozwala chociażby na przeglądanie dokumentów tożsamości czy związanych z naszymi autami.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (89)