Mozilla udostępnia stabilnego Firefoksa 7.0

Mozilla udostępnia stabilnego Firefoksa 7.0

Wojciech Kowasz
26.09.2011 20:35, aktualizacja: 27.09.2011 17:58

Na serwerach Mozilli pojawiła się stabilna wersja przeglądarki Firefox 7.0.

Siódme wydanie Firefoksa to przede wszystkim, jak pisze sama Mozilla, „drastyczne” usprawnienia jeśli chodzi o pamięć RAM. Już podczas uruchamiania przeglądarka zabiera mniej megabajtów RAMu. Poprawiono także zarządzanie pamięcią przy wielu otwartych kartach oraz w sytuacji, gdy Firefox jest stale włączony przez wiele godzin. Kolejna zmiana dotyczy usługi synchronizacji danych - Firefox 7.0 został wyposażony w ulepszony moduł Sync, który zdecydowanie lepiej radzi sobie z zapisywaniem zakładek i haseł w chmurze.

Poprawiono wydajność przetwarzania obiektów Canvas. Dzięki Azure Direct2D renderowanie animacji bazujących na HTML5 jest teraz szybsze, a same animacje - bardziej płynne. Nowa odsłona Firefoksa zawiera także implementację interfejsu Navigation Timing, dzięki któremu twórcy stron i aplikacji internetowych mogą mierzyć czas ładowania poszczególnych elementów witryn. Ponadto Firefox 7.0 lepiej obsługuje style CSS3 i może być wyposażony w interesujący dodatek o nazwie Telemetry.

Oficjalna premiera Firefoksa 7.0 planowana jest na najbliższe dni, ale jak zwykle pliki instalacyjne stabilnego wydania pojawiły się na serwerach nieco wcześniej. Można je pobrać za pośrednictwem naszego portalu — dostępne są wersje dla Windows, Linux i Mac OS X.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (160)