mpFirma 18.8.27

Strona główna Windows Firma Programy handlowe i magazynowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

mpFirma to wszechstronny, wieloplatformowy program, pomagający przy prowadzeniu firmy. Przy instalacji można wybrać potrzebne w firmie moduły, między innymi do zarządzania magazynem, zamówieniami, kontrahentami, serwisem i reklamacjami, ofertami, sprzedażą, rejestrami oprogramowania czy pojazdów, rozliczeniami i płatnościami. mpFirma może wymieniać dane i integrować się z innymi programami i usługami, jak kalendarze, platformy obsługi przesyłek kurierskich, bramki SMS oraz inne programy do prowadzenia firmy. W jednej bazie można mieć kilka kont użytkownika i prowadzić kilka firm lub kilka oddziałów, pracując w programie na Windowsie lub macOS, korzystając z lokalnej lub sieciowej bazy danych.

Uwaga! Od 1 stycznia 2018 r. wprowadzony zostaje obowiązek prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT i przesyłaniu jej jako Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK). Program mpFirma jest przygotowany na te zmiany i pozwala na wygenerowanie plików JPK-VAT, JPK-FA i JPK-MAG.

mpFirma pozwala na pełną obsługę dokumentów, w tym faktur VAT (także walutowych, gdzie automatycznie pobiera kurs walut), faktur cyklicznych, proforma, WNT, eksportowych, marży, RR, Zaliczek, Korekt i Not wewnętrznych. Faktury można wystawiać po polsku, angielsku, niemiecku lub w dwóch językach.

Zaletą programu mpFirma jest obsługa wielu magazynów, także walutowych i wielu cenników z automatycznym naliczaniem marży, wszystkich typów dokumentów magazynowych (PZ, WZ, PW, RW, Remanent, Spis z natury, Bilans otwarcia i inne) i kasowych (KP i KW). Można prowadzić pełną gospodarkę magazynową lub uproszczony indeks produktów. Zamówienia przychodzące i wychodzące można też importować w różnych formatach i z różnych źródeł. Program pozwala też przygotować oferty i monitorować relacje z klientami i kontrahentami. Integracja z usługami firm kurierskich (DHL, GLS, DPD, K-EX, Siódemka) znacznie ułatwia logistykę – można nadać paczkę wprost z mpFirmy.

Obsługa rozliczeń obejmuje metodę kasową, samofakurowanie, odwrotne obciążenie i procedury marży. Faktury można umportować w formatach XML, CSV i EDI++ i wielu innych, a także drukować na drukarkach fiskalnych, jeśli mają taką możliwość. Program współpracuje też z czytnikami kodów kreskowych.

mpFirma zawiera kilka szablonów wydruku dla faktur, zamówień, dokumentów, ofert i zaadresowanych kopert, które można dostosować do potrzeb własnej firmy we wbudowanym edytorze. Dokumenty można wysyłać w postaci elektronicznej lub papierowej, za pośrednictwem Postivo. Na podstawie wprowadzonych danych można też generować raporty i przeglądać statystyki sprzedaży, przychodu czy rozchodu, a także prowadzić rejestr dokumentów. Ponadto program umożliwia obsługę płatności, księgowanie przelewów i wpłat oraz rozliczanie klientów.

Kopie zapasowe danych są tworzone automatycznie w tle. Bazy danych są kompatybilne między wersją dla Windowsa i macOS i nie jest potrzebne zewnętrzne oprogramowanie, by korzystać z mpFirmy. Dane można bez problemu przenieść na inny system. Można też pracować na bazie zdalnej (na przykład w sieci lokalnej firmy) z różnych systemów operacyjnych. Użytkownicy mogą wtedy mieć różne uprawnienia i dostęp do różnych modułów.

Lista ważniejszych modułów programu mpFirma obejmuje:

 • Moduł Magazyn pozwala na prowadzenie pełnej gospodarki magazynowej na dowolnej liczbie magazynów, także walutowych i zawierających nieograniczoną liczbę cenników. Zawartość można też kolejkować na różne sposoby (FIFO, LIFO)
 • Moduł Sprzedaż i Zakup umożliwia wystawianie różnego rodzaju faktur, rachunków i paragonów. mpFirma obsługuje drukarki fiskalne, kasy fiskalne i czytniki kodów kreskowych. Dokumenty można drukować w różnych językach i walutach
 • Moduł Kontrahenci umożliwia gromadzenie informacji na temat kontrahentów. Można określić indywidualne cenniki, formy płatności, kredyty kupieckie, przypisać pracowników do obsługi konkretnego podmiotu, planować zadania do wykonania czy prowadzić tematy (interesy)
 • Moduł Zamówienia pozwala na obsługę zamówień przychodzących i wychodzących, w tym import zamówień z zewnętrznych źródeł i plików (pliki XML (format Allegro), CSV (Amazon, eBay) i inne)
 • Moduł Oferty służy do na przygotowywania ofert dla klientów, ma możliwość przygotowania różnych szablonów ofert i eksportowania ich w wielu formatach
 • Moduł CRM umożliwia klasyczne zarządzanie relacjami z klientami, pozwala na przygotowywanie kampanii reklamowych, wysyłkę mailingów, masowych SMS-ów (integracja z SMSAPI.pl), przypomnień i tym podobnych
 • Moduł Płatności informuje o saldzie kontrahentów, pozwala na wysyłanie wezwań do zapłaty z obliczonymi odsetkami, a przy tym pozwala na prowadzenie dowolnie wielu kas, przyjmowanie wpłat KP i wypłat KW oraz tworzenie raportów kasowych
 • Moduł Rejestr wyciągów bankowych umożliwia import wyciągów w różnych formatach i pozwala na wprowadzanie wykonywanych i planowanych przelewów
 • Moduł Rejestr oprogramowania służy do zarządzania oprogramowaniem w firmie i przypomina o kończących się licencjach. Program pozwala też prowadzić rejestr sprzętu, pojazdów i usług abonamentowych
 • Moduł Rejestr haseł i PIN-ów pozwala na przechowywanie poufnych informacji, typu hasła do serwerów, poczty e-mail i informacje o kartach płatniczych
 • Moduł Rozliczenia cykliczne pozwala na prowadzenie cyklicznych rozliczeń z klientami, umożliwia tworzenie wielu nieograniczonych list kontrahentów, prowadzonych w różnych walutach. Dla każdej listy można zdefiniować plan spłaty lub ustawić generator z dowolnym cyklem
 • Serwis i Naprawy to specjalistyczny moduł wspomagający prowadzenie dowolnego serwisu i obsługę reklamacji, przyjmowanie zleceń serwisowych, drukowanie pokwitowań dla klientów i nadawanie numerów RMA

Program jest dostępny w abonamencie. Można też korzystać z różnych modeli pomocy technicznej, w tym pomocy zdalnej.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #16 25.08.2018 10:30

polećcie inne programu y z ta mozliwoscia : "Możliwość prowadzenia dowolnie wielu firm, a w ramach każdej firmy dowolnie wielu oddziałów - również na jednej licencji!"

  #15 12.06.2018 22:47

Koszmar i jeszcze raz koszmar. Uważajcie na ten program. Wiesza się jest niestabilny, do tego wprowadzenie produktu na magazyn to jakieś nieporozumienie a już w obcej walucie to kupa śmiechu. Jedyny pozytyw, że jeszcze nie zapłaciłem za ten badziew. Szczerze odradzam. Mam dobry komputer ale szybkośc działania to żart.

  #14 12.06.2018 20:40

Niestety podzielam negatywne opinie. Program chodzi bardzo wolno IOS HIGH Sierra 2,7 GHz, Intel Core i5, 8GB,DDR3, mało intuicyjny, wprowadzenie produktu to jakiś koszmar. Szczerze nie polecam.

DeI_ete   4 #13 04.01.2018 08:44

@piotrbbx (niezalogowany): Dziękujemy piotrbbx za ocenę. Chcielibyśmy zaznaczyć że spostrzeżenia, i zgłoszenia użytkowników są sukcesywnie realizowane (z uwagi na ilość branż, rodzaju księgowania itd. musimy wziąć pod uwagę wszelkie możliwości i staramy się dostosować programy jak najbardziej uniwersalnie). Oczywiście jednocześnie wyciągniemy wnioski z powyższej opinii aby w przyszłości zminimalizować ilość podobnych wypowiedzi.

  #12 18.10.2017 16:14

program się wiesza, jest bardzo niedopracowany, wysłałem im już kilka maili co zauważyłem, jakie błędy są, ale i tak ich nie poprawiają. Jak można żądać pieniędzy za coś takiego, to zakrawa na oszustwo.

  #11 21.07.2017 10:25

Ceny z roku na rok coraz większe. Nie polecam

  #10 23.03.2017 14:15

@MarioD (niezalogowany): Żaden pakiet nie daje kwoty 600 zł. Program kosztuje 249 zł :)

gizmo53   1 #9 27.01.2017 22:06

testowałem to na 4GB ramu dysku SSD, windows 7, intel i5 i działało koszmarnie wolno, cięło się, Dobrze, że autor programu jest na tyle uczciwy i pozwala go przetestować przed zakupem co oszczędzi wielu nerwów.
Od programu do prowadzenia firmy wymaga się przede wszystkim stabilności, szybkości działania, intuicyjności. Ten program nie ma nic z tego.

Konkurencyjne oprogramowanie którego uzywam działa na 4x gorszym sprzęcie i się nie zacina i jest stabilne :)

  #8 09.12.2016 12:30

Nie wiem co wy chcecie od tego programu, śmiga z prędkością światła :)
Zmieńcie te stare komputery i dopiero używajcie, bo na tych staruszkach co już ledwo żyją niestety ale nie będzie działać :<
Pozdrawiam :)

  #7 08.11.2016 17:54

Tak niestabilne, że aż niepoważne. W plecy jestem 600 zł bo mi się zawieszał kilka razy pod rząd, klient machnął ręką i poszedł zostawiając towar. Co mam więcej powiedzieć?

Nick123321   1 #6 20.10.2016 16:27

Elegancko dziala. Program na biezaco aktualizowany. Wszytskie bledy poprawiane. Nie scina nie wiesza

kop524   6 #5 23.07.2016 14:58

U nie nawet beta dobrze działą !!! więc nie wiem o co chodzi z tym zacinaniem.

  #4 14.03.2016 16:08

Ponieważ program średnio ze mną funkcjonuje... tzn. tnie się lekko mówiąc... poszukałem innej alternatywy. No a szkoda. Osobiście polecam spojrzeć na Systim ( http://www.systim.pl ). Nie mam póki co żadnych problemów z tym programem.

darek719   42 #3 30.10.2015 21:39

dobry i lekki program. przejrzyste moduły, szybkie generowanie rejestrów.

Autor edytował komentarz.
  #2 03.02.2015 08:36

Program mocno niestabilny, wolny (w wersji .dbx), duuuużo jeszcze pracy przed twórcami ale trzeba też przyznać, że ma potencjał na zdobycie poważnej pozycji w swojej kategorii

  #1 30.01.2015 10:37

czemu tak muli ten program?