Nadawanie pełną parą, czyli Steam umożliwia już strumieniowanie rozgrywki

Nadawanie pełną parą, czyli Steam umożliwia już strumieniowanie rozgrywki

Nadawanie pełną parą, czyli Steam umożliwia już strumieniowanie rozgrywki
03.12.2014 12:59

Po tym jak Amazon wykupił za całkiem pokaźną sumkę platformę Twitch.tv, firma Valve naturalnie nie mogła pozostać obojętna na popularny temat strumieniowania partyjek w gry do Internetu. Wszyscy chętni mogą oto już testować opcję Steam Broadcasting, która umożliwia nadawanie rozgrywki do wybranej grupy odbiorców, jak również oglądanie poczynań innych, jeżeli ktoś zaliczył nas do grona swoich niezwykle wiernych widzów.

Obraz

Często pytacie znajomych o opinię na temat ich najnowszych gier, ale same słowa nie wystarczą do wyrobienia w sobie przekonania o sensowności kupna danego tytułu? Gdy pozwolą, teraz będziecie mogli po prostu zobaczyć, jak dana produkcja się mniej więcej prezentuje, uzyskując dostęp do podglądu na żywo, kiedy kolega w coś ciekawego akurat gra. Ponieważ nadawanie rozpoczyna się automatycznie w momencie, gdy znajdą się widzowie, warto pomyśleć, komu przyznać dostęp do strumienia. Ci, którym zależy na jak najszerszej popularności, zapewne po prostu otworzą swoje konta na podglądaczy z całego świata. Będą się przy tym jednak musieli liczyć z opóźnieniami na łączach...

Przystąpienie do bety Steam Broadcasting wymaga wyrażenia zgody na udział w testach, czego dokonuje się poprzez wybranie Steam Beta Update z listy w zakładce Konto w Ustawieniach. Lista widoczna jest przy pozycji o uczestniczeniu w testach beta właśnie, zaraz pod opcjami zmiany hasła czy adresu e-mail. Zarówno nadawca, jak też potencjalni widzowie, muszą naturalnie z bety korzystać, by nową funkcjonalność móc sprawdzić. Po zaktualizowaniu klienta Steam pozostanie tylko zdecydować się czy ograniczamy widoczność konta do grona znajomych, czy strumieniujemy do wszystkich jak leci. Od tego zależy w jaki sposób nas odnajdą (czy wyłącznie z listy przyjaciół?).

Obraz

W gwiazdę Internetu, popisującą się niesamowitymi umiejętnościami w grach, bawić się może już każdy, pod warunkiem naturalnie, że jego konto nie zostało z jakiegoś powodu zablokowane i dokonał zakupu przynajmniej jednej gry ze Steam. Strumienie można przeglądać z poziomu oficjalnego klienta platformy dla Windows 7 lub 8 (wersje Vista, Linux i OSX w drodze), a także przeglądarek internetowych (co ciekawe, sugerowane są najnowsze wersje Chrome'a lub Safari). W ustawieniach Broadcasting są też opcje pokazywania pulpitu użytkownika, kiedy nie gra, oraz przesyłania dźwięku z mikrofonu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)