Nadchodzi pierwszy smartfon z 10 GB RAM. Oto przełomowy Oppo Find X

Nadchodzi pierwszy smartfon z 10 GB RAM. Oto przełomowy Oppo Find X

Nadchodzi pierwszy smartfon z 10 GB RAM. Oto przełomowy Oppo Find X
27.09.2018 16:40

Jeden z chińskich producentów smartfonów zasługuje na szczególną uwagę. Firma Oppo za cel postawiła sobie produkcję innowacyjnych urządzeń, które będą otrzymywać rozwiązania niespotykane u konkurencji. Świetnym przykładem jest Oppo Find X, którego jak najbardziej można nazwać przełomowym smartfonem bez ramek. Teraz ten model może ponownie wyprzedzić oponentów, zapewniając najwięcej RAM.

Jak informuje The Verge, powołując się na dane opublikowane na chińskiej stronie TENAA, nowy wariant Oppo Find X ma otrzymać aż 10 GB RAM. Warto dodać, że TENAA zajmuje się wydawaniem certyfikatów smartfonom, które mają zostać wprowadzone do sprzedaży. Wersja z 10 GB RAM będzie dostępna wyłącznie z 256 GB na pliki.

źródło: Oppo
źródło: Oppo

Smartfon zostanie wyposażony w 6,42-calowy wyświetlacz AMOLED. Identycznie jak w podstawowej wersji z 8 GB RAM, przednia kamerka będzie wysuwana z wykorzystaniem specjalnie zaprojektowanego mechanizmu. Dzięki temu rozwiązaniu udało się uniknąć wycięcia na ekranie i szerszej ramki. Sercem prawdopodobnie będzie Snapdragon 845. Z tyłu umieszczone zostaną dwie kamery – 16 MP + 20 MP. Pojemność akumulatora będzie wynosić 3730 mAh. Całość natomiast ma działać pod kontrolą Androida 8.1 Oreo.

Prawdopodobnie nowy wariant Oppo Find X będzie pierwszym smartfonem z 10 GB RAM. Chociaż firma Vivo ma pracować nad konkurencyjnym Xplay 7, który podobno także ma zapewnić 10 GB RAM. Trudno określić, które urządzenie zadebiutuje jako pierwsze. Po co tyle pamięci? Najlepszą odpowiedzią będzie najpewniej: bo można. Pierwsza firma, która stworzy smartfon z 10 GB RAM pokaże, że posiada świetnych inżynierów i jest w stanie produkować urządzenia wyprzedzające konkurencję.

Find X Official Product Video | OPPO

Niewielu użytkowników będzie w stanie wykorzystać potencjał 10 GB RAM w smartfonie. Nie oznacza to jednak, że takich urządzeń nie zobaczymy w sprzedaży. W końcu już teraz można kupić modele z 8 GB RAM, których możliwości często są marnowane. Wyłącznie kwestią czasu jest więc wprowadzenie smartfonów z 10 czy nawet 12 GB RAM. W końcu wysokie cyferki działają na klienta. Ponadto, możliwości urządzeń ciągle rosną i jak najbardziej w już niedalekiej przyszłości 10 GB może być wartością podstawową, aby korzystać z najnowszych funkcji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (95)