Najlepsze nawigacje działające bez internetu. Warto je znać wyjeżdżając na urlop

Najlepsze nawigacje działające bez internetu. Warto je znać wyjeżdżając na urlop

Wybraliśmy najlepsze aplikacje na Androida i iOS-a, depositphotos
Wybraliśmy najlepsze aplikacje na Androida i iOS-a, depositphotos
04.08.2018 17:18, aktualizacja: 05.08.2018 13:23

Operatorzy komórkowi przechwalają się zasięgiem sieci LTE oraz dużymi pakietami danych. Na mapie jednak jest jeszcze sporo miejsc, w których trudno o dobry zasięg. Mobilny internet też nie zawsze jest dostępny w tak atrakcyjnej ofercie, aby bez przerwy z niego korzystać, zwłaszcza w przypadku wyjazdów zagranicznych. W związku z tym, postanowiliśmy wybrać najlepsze nawigacje na smartfony, które nie potrzebują dostępu do sieci.

Mapy Google

Najpopularniejszą nawigacją na smartfony z Androidem, a także iPhone’y, jest usługa Google. Zdobyła ona mnóstwo wiernych użytkowników, którzy docenili prostotę, często aktualizowane drogi oraz dobre obieranie trasy. Owszem, wciąż ma pewne braki, jak brak danych o obowiązujących ograniczeniach prędkości czy lokalizacjach fotoradarów. Zapewnia jednak informacje o korkach i ma rozbudowaną bazę punktów POI.

Warto dodać, że Mapy Google są całkowicie darmowe i producent nie pobiera żadnych opłat. Potrzebują mimo wszystko dostępu do Internetu, aby oferować pełną funkcjonalność. Można jednak korzystać z samego nawigowania w trybie offline. Wystarczy przed podróżą pobrać mapy. Nie można niestety po prostu wybrać opcji cała Polska. Należy wskazać obszar, który będzie dostępny bez internetu. Za pomocą prostokąta zaznaczamy np. trasę nad morze i klikamy przycisk Pobierz.

350250126054614977

Pobrany wycinek mapy można później usunąć lub zmienić mu nazwę. Dodatkowo pobrane mapy mogą być automatycznie aktualizowane po podłączeniu smartfona do sieci Wi-Fi. Warto jednak pamiętać, że w trybie offline nie są dostępne wszystkie opcje, w tym chociażby informacje o korkach czy asystent pasa ruchu. Nie można też zmodyfikować tras, aby np. omijać płatne drogi lub promy.

Aplikacja dostępna jest na Androida i iOS-a.

Mapy HERE

Rozwijane niegdyś przez Nokię były jednym z największym atutów smartfonów Lumia. Dziś mapy HERE wykorzystywane są przez największych producentów samochodów. To właśnie one napędzają nawigacje w BMW czy Audi. Dostępne są także jako mobilna aplikacja o nazwie HERE WeGo.

Aplikacja jest darmowa i producent nie pobiera żadnych opłat za korzystanie. Możemy pobrać mapy, aby móc korzystać z nich w trybie offline. Przygotowane są specjalne paczki, które zawierają całe kontynenty np. Europa (14 GB) lub możliwe jest pobranie mapy konkretnego kraju, np. Polski (około 0,8 GB). Niektóre opcje, jak informacje o natężeniu ruchu ulicznego, dostępne są tylko w trybie online.

350250126054942657

Przed pierwszym użyciem aplikacji warto sprawdzić pobrane pakiety językowe. Możliwe, że domyślnie nie będą zainstalowane polskie komendy głosowe. Warto dodać, że mapy HERE umożliwiają ustawienie alertów o przekroczeniu prędkości, które mogą ochronić przed mandatem.

Aplikacja dostępna jest na Androida i iOS-a.

AutoMapa

Przed wzrostem popularności Map Google, wielu kierowców najczęściej sięgało po nawigacje samochodowe z mapami AutoMapy. Mapy dostępne są także w wersji mobilnej skierowanej na smartfony. AutoMapa oferuje dokładne mapy offline, a także informacje o ograniczeniach prędkości czy fotoradarach. Dostępne są także dane o punktach POI, parkingach i stacjach benzynowych.

Aplikacja w wersji na Androida otrzymała w ciągu ostatnich miesięcy sporo pozytywnych zmian. W wersji 5.0 wprowadzony został ulepszony interfejs, który nastawiony jest na zwiększoną czytelność. Poprawiony został również widok natężenia ruchu, dzięki czemu łatwiej stwierdzimy jak duże są korki. Pojawiła się także obsługa głosowa. Możemy więc podyktować adres, a także poprosić o znalezienie najbliższej stacji paliw.

350250126055335873

Z AutoMapy można korzystać przez 7 dni za darmo. Po upływie okresu demonstracyjnego wymagane jest wykupienie licencji. Nie jest ona jednak droga i można skorzystać z przygotowanych paczek. Przykładowo 7-dniowa licencja na mapę Polski to wydatek zaledwie 8 zł. Natomiast wersja 90-dniowa kosztuje 29 zł.

Aplikacja dostępna jest na Androida i iOS-a.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (156)