NaviExpert 11.0 na bieżąco pokaże, ile zyskasz lub stracisz wybierając inną drogę

NaviExpert 11.0 na bieżąco pokaże, ile zyskasz lub stracisz wybierając inną drogę

NaviExpert 11.0 na bieżąco pokaże, ile zyskasz lub stracisz wybierając inną drogę
28.11.2017 14:05

NaviExpert, jedna z najpopularniejszych w naszym kraju aplikacjinawigacyjnych, właśnie doczekała się dużej aktualizacji. Wersja11.0 programu, wydana właśnie na Androida,pozwala kierowcom na znacznie sprawniejsze podejmowanie decyzji owyborze trasy do celu. Spodoba się to przede wszystkim tym, którzylubią jeździć po swojemu, nie ufając podejrzanym objazdom,oferowanym przecież nie tak rzadko przez oprogramowanie.

NaviExpert dawał do tej pory użytkownikom możliwośćzapoznania się z kilkoma wariantami trasy – rekomendowanej,najszybszej i najkrótszej. Przedstawiając informacje o czasietrwania podróży oraz zużyciu paliwa, pozwalał kierowcy wybraćto, co najbardziej opowiadało jego potrzebom, a potem prowadził godo celu zgodnie z tym wyborem. Jeśli jednak w trakcie jazdy doszłodo zmiany sytuacji drogowej, aplikacja na podstawie posiadanychinformacji przeliczała trasę, tak by uniknąć powstającego korka.To właśnie dezorientowało wielu kierowców, zaskoczonych, żeNaviExpert każe im jechać inaczej, niż się przyzwyczaili.

Wersja 11.0 aplikacji wprowadza mechanizm informowania na żywo otrasach alternatywnych, który ma upewnić kierowców co do objazdów,czy to wskazanych przez aplikację, czy też wynikających z ichopinii. W trakcie jazdy, na każdym skrzyżowaniu czy rozwidleniupozwalającym na wybór innej drogi zobaczymy na żywo informacje otym, jaki zysk lub stratę przyniesie wykonanie danego manewru.Aplikacja informuje też o kosztach, gdyby wybór wiązał się zwjazdem na drogę płatną.

Obraz

Producent twierdzi, że informowanie w ten sposób o kosztachtrasy ma tę zaletę, że nie dla każdego i nie zawsze liczy sięczas dojazdu. Co z tego, że zaoszczędzi się kilka czy kilkanaścieminut, skoro będzie to oznaczało konieczność jechania nielubianątrasą?

Obraz

Sam sposób informowania o czasowych zyskach i stratachzaprojektowano tak, aby jak najbardziej ograniczyć rozpraszaniekierowców, którzy i tak w momencie, gdy zerkają na ekran nawigacjisą już mniej skupieni na drodze, kiedy czekający ich manewr wydajeim się nieoczywisty. I faktycznie, po zainstalowaniu NaviExpertawidać, że etykiety na których wyświetlane są informacje sączytelne i ułatwiają podjęcie decyzji.

NaviExperta 11.0 znajdziecie w naszej bazie aplikacji naAndroida. Producent obiecuje, że w pierwszym kwartale przyszłegoroku funkcję dynamicznego informowania o alternatywnych trasachwprowadzi do wersjina iOS-a. Wersja na WindowsPhone raczej już chyba nie będzie rozwijana, ostatnaaktualizacja jest z połowy 2015 roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)