Netbooki dla uczniów jeszcze w tym roku?

Netbooki dla uczniów jeszcze w tym roku?

Wojciech Cybulski
29.03.2011 00:51

Zgodnie z najnowszym projektem Ministerstwa Infrastruktury jeszcze w tym roku ruszy program, w ramach którego uczniowie szkół podstawowych otrzymają własne, niewielkie komputer przenośne - informuje serwis wyborcza.biz.

Projekt przewiduje, że już we wrześniu każdy pierwszoklasista otrzyma swój osobisty komputer przenośny. W ten sposób rząd chce wyrównać szanse edukacyjne dzieci i wyeliminować zjawisko cyfrowego wykluczenia. Poza zakupem niezbędnego sprzętu pieniądze zostaną przeznaczone na szkolenia dla nauczycieli oraz techniczną obsługę całego przedsięwzięcia. Koszt programu dla pięciu kolejnych roczników ma wymieść miliard złotych. Ministerstwo chce, by na sfinansowanie programu przeznaczyć opłaty za koncesje, które operatorzy komórkowi muszą wnieść do budżetu państwa. Właśnie rozpoczęły się konsultacje między resortami w tej sprawie. Prace nad programem mają zakończyć się w ciągu kilku miesięcy uchwaleniem stosownej ustawy.

Warto przypomnieć, że to już druga próba wyposażenia polskich uczniów w komputery przenośne. Po raz pierwszy o pomyśle usłyszeliśmy w 2008 roku. Wtedy rząd chciał objąć programem gimnazja. Niestety kryzys gospodarczy i związany z nim spadek dochodów z podatków skutecznie zablokował realizację tych planów. Miejmy nadzieję, że tym razem będzie inaczej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (203)