Nintendo DS Lite: ktoś znalazł sposób na podłączenie konsoli do telewizora

Nintendo DS Lite: ktoś znalazł sposób na podłączenie konsoli do telewizora

fot. Nitehack/LostNintendoHistory/Twitter
fot. Nitehack/LostNintendoHistory/Twitter
19.02.2021 10:29, aktualizacja: 19.02.2021 10:44

Nintendo DS Lite to kieszonkowa konsola, na punkcie której oszalał swego czasu cały świat, a rozeszła się w nakładzie ponad 154 mln egzemplarzy. Jak się okazuje, gadżet do grania przenośnego można także podłączyć do telewizora - a fakt ten odkryto dopiero po prawie 15 latach od premiery modelu Lite.

Grupa entuzjastów technologii tworząca projekt LostNintendoHistory odkryła, że w układzie SoC konsoli znajduje się przetwornik sygnału kompozytowego wideo. Przy zastosowaniu przejściówki własnej konstrukcji (NDS TV Out), Nintendo DS Lite udało się podłączyć do telewizora, choć potrzebne były modyfikacje - zarówno sprzętowe, jak i programowe. Nie była to kwestia wyłącznie odnalezienia pinów i podłączenia złącza kompozytowego.

Co ciekawe na tym funkcjonalność wynalazku grupy LostNintendoHistory się nie kończy. Dzięki niemu można przełączać ekrany pomiędzy konsolą a telewizorem (Nintendo DS to sprzęt dwuekranowy), a nawet uzyskać zawartość dwóch ekranówna jednym wyświetlaczu!

Na pewno wiele osób może ciekawić, po co w ogóle umieszczono na płycie głównej Nintendo DS Lite piny do podłączenia kompozytowego? Prawdopodobnie to pozostałość z zestawu deweloperskiego.

[facebook=https://www.facebook.com/dobreprogramy/posts/10158130278260686]

Zainteresowani podłączeniem Nintendo DS Lite do telewizora mogą sięgnąć do repozytorium GitHub, jakie opublikowała ekipa LostNintendoHistory.

Proces podpięcia konsoli wymaga nie tylko użycia przejściówki, ale też wgrania pewnych modyfikacji na poziomie kodu. Wszystkie informacje na ten temat można znaleźć tutaj.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)