Nokia pokazała pierwszą komercyjną sieć 5G ready #prasówka

Nokia pokazała pierwszą komercyjną sieć 5G ready #prasówka

Nokia pokazała pierwszą komercyjną sieć 5G ready #prasówka
05.07.2016 15:57

Jeszcze szybszy mobilny dostęp do Internetu zbliża się wielkimi krokami. Nokia zademonstrowała sieć w standardzie 5G, działającą na komercyjnych platformach. To znak, że 5G może niebawem wejść do komercyjnego użytku i będzie dostępna dla rzeszy klientów operatorów sieci komórkowych.

Poprzez prezentację produktów i technologii oraz sesje programowe Nokia tłumaczy, w jaki sposób przyspiesza rozwój i standaryzację 5G wraz z dostarczaniem operatorom narzędzi technologicznych pozwalających im na przygotowanie i wykorzystanie pełnego potencjału swoich sieci.

Oczekuje się, że do 2020 roku uruchomione zostaną wszystkie usługi 5G, pozwalając na niespotykane dotąd poziomy zasięgu i przepustowości oraz wzrost prędkości, poprawę efektywności energetycznej i szybszy czas reakcji. Według szacunków Bell Labs Consulting sieci 5G zapewnią powszechny dostęp ok. 46 miliardom połączonych urządzeń, zaspokajając przy tym potrzeby użytkowników i aplikacji zarówno w rzeczywistości rozszerzonej, jak i wirtualnej, w obszarach zastosowania takich, jak autonomiczne samochody, automatyka przemysłowa i zdalne roboty, inteligentne miasta czy osobista opieka zdrowotna.

Nokia Bell Labs przedstawiły też nową koncepcję Network Slicing, która będzie tworzyć i automatycznie mapować możliwości warstw sieci – radiowych, transportu oraz szkieletowych, a także aplikacji, ujmując je w formę dyskretnych „plastrów” sieci. Dzięki wykorzystaniu możliwości technicznych chmury, nowe usługi mogą być natychmiast przygotowane i uruchomione, aby zaspokoić specyficzne i zróżnicowane zapotrzebowanie każdego użytkownika i aplikacji, takie jak wsparcie pozwalające na pełną kontrolę maszyn w fabryce czy ekstremalnie szybkie łącza szerokopasmowe dla przedsiębiorstw i gospodarstw domowych.

Najnowsze osiągnięcia Nokii podkreślają istotę zwiększonych wysiłków badawczych i rozwojowych skupionych wokół 5G, a także skalę możliwości działu R&D zatrudniającego ponad 40 000 naukowców i inżynierów na całym świecie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)