Norton Everywhere - ochrona urządzeń mobilnych i nie tylko

Norton Everywhere - ochrona urządzeń mobilnych i nie tylko

Redakcja
27.05.2010 22:51

Firma Symantec zapowiedziała rozpoczęcie inicjatywy Norton Everywhere, której celem jest zapewnienie ochrony różnym urządzeniom mającym dostęp do Internetu.

Norton Everywhere składa się z trzech elementów mających zapewnić kompleksową ochronę telefonów komórkowych i innych urządzeń podpiętych do Sieci. Pierwszym z nich jest Norton Mobile, inicjatywa mająca chronić użytkowników smartfonów przed negatywnymi skutkami zgubienia urządzenia i gwarantować bezpieczeństwo zgromadzonym danych. Trzonem tego rozwiązania, oprócz specjalnej strony startowej m.norton.com, będzie Norton Smartphone Security - pakiet zabezpieczeń dla smartfonów. W wersji dla Androida będzie on dostępny w sklepie Android Market w czerwcu, zaś wersję testową dla systemu Symbian można pobierać już teraz. W przyszłości planowana jest także wersja dla systemu Windows Mobile. Niezależnie od platformy, Norton Smartphone Security będzie płatny. W rodzinie rozwiązań Norton Mobile znajduje się jeszcze bezpłatna aplikacja Norton Connect (wcześniej znana jako Norton Tiki), która umożliwia dostęp do danych przechowywanych jako kopie zapasowe w ramach Norton 360 i Norton Online Backup. Już dzisiaj mogą pobierać ją użytkownicy Androida i iPhone'a.

Kolejnym składnikiem Norton Everywhere jest Norton DNS, który ma zapewnić bezpieczniejsze korzystanie z Sieci niż w przypadku standardowych serwerów DNS. Co odróżnia Norton DNS od innych publicznych serwerów nazw? Symantec jest producentem zabezpieczeń, więc jak można się było spodziewać, usługa zostanie powiązana z bazującą na inteligentnych filtrach ochroną przed phishingiem oraz złośliwym oprogramowaniem. Norton DNS będzie można skonfigurować ręcznie lub instalując niewielki program, który automatycznie dokona koniecznych zmian w ustawieniach sieciowych.

Trzecim elementem Norton Everywhere jest Norton for Smart Devices zapewniający bezpieczeństwo urządzeniom takim jak telewizory, odtwarzacze Blu-ray, systemy alarmowe czy serwery multimediów. Elementy ochrony Norton for Smart Devices mają być fabrycznie wbudowane w nowe urządzenia pochodzące od producentów, którzy zdecydują się na współpracę z firma Symantec i będą obejmować między innymi mechanizm bezpiecznej aktualizacji firmware'u, systemu operacyjnego i wbudowanych aplikacji, system wsparcia technicznego świadczonego na odległość oraz konta online do przechowywania kopii ustawień i najważniejszych danych.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)