Nova Launcher: wersja beta zintegrowana z panelem Google Now

Nova Launcher: wersja beta zintegrowana z panelem Google Now
Oskar Ziomek

22.06.2017 16:39

Najpopularniejszy launcher dla Androida w naszej bazie, Nova Launcher, otrzymał jedną z ciekawszych aktualizacji. W wersji beta, od kilku dni korzystać można z integracji z panelem powiadomień Google Now. Kompatybilność tej funkcji została właśnie rozszerzona także dla starszych urządzeń i od teraz działa nawet na smartfonach z Androidem 5.0 Lollipop.

Dzięki takiej zmianie, możliwe jest ustawienie ekranu Google Now, jak pierwszego z lewej pulpitu w urządzeniu, by mieć do niego wygodniejszy dostęp. Skorzystać można również z ustawienia, które pozwoli owy panel wysuwać po przeciągnięciu palcem od krawędzi ekranu, niezależnie od tego, którą stronę pulpitu w danej chwili oglądamy. Trzeba przyznać, iż obydwa rozwiązania mogą się podobać i już teraz działają sprawnie: gesty rozpoznawane są poprawnie, a treść samej karty Google Now ładowana jest szybko.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Aby skorzystać z nowej funkcji, trzeba jednak spełnić dwa warunki. W pierwszej kolejności należy przystąpić do grupy testerów beta launchera Nova, czego dokonamy bezpośrednio w Sklepie Play na stronie aplikacji, a cały proces nie zajmie dłużej, niż kilka minut. Drugi warunek to natomiast instalacja oficjalnego dodatku Nova Google Companion, który ze względu na stawiane przez Google ograniczenia, nie może być udostępniony bezpośrednio w Sklepie Play i konieczna jest ręczna instalacja w telefonie.

Obydwie aplikacje są oczywiście dostępne również w naszej bazie. Zachęcamy zatem do testowania zarówno launchera Nova, jak i dodatku Nova Google Companion.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)